Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Filharmonia nie przestaje grać

W związku z nowymi obostrzeniami, dotyczącymi również instytucji kultury, Filharmonia Gorzowska zmienia formułę kontaktu z melomanami.
 
Zaplanowane koncerty odbędą się, jednak bez udziału publiczności. Wydarzenia udostępniane będą w internecie.
 
W związku z wejściem w życie nowych obostrzeń, od 7 listopada instytucje kultury zostają zamknięte dla publiczności. Filharmonia Gorzowska nie zamierza jednak rezygnować z koncertów, a jedynie zmienia kanały docierania do melomanów.
 
- Od kilku miesięcy liczyliśmy się z taką sytuacją, w której ponownie zmuszeni będziemy do zmiany formuły naszej pracy. Obecnie jesteśmy gotowi, by zarówno tę wiedzę,  jak i narzędzia wykorzystać w praktyce – mówi Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej. – Zachowując wszelkie rygory sanitarne podczas prób i nagrań, nie rezygnujemy z pracy, a znakomita większość naszej propozycji koncertowej i edukacyjnej przenosi się do sieci. Koncerty odbędą się zatem w planowanych terminach, ale na zasadzie internetowego streamingu - dodała.
 
Pierwszym wydarzeniem w nowej formule będzie „Symfoniczny koncert niepodległościowy” zaplanowany na 11 listopada. Całość koncertu dostępna będzie na żywo na kanale You Tube oraz facebookowym profilu instytucji. Nagranie dostępne będzie dla melomanów przez kolejne 24 godziny.
 
W kolejnym tygodniu odbędą się również internetowe audycje Akademii Muzyki, a także warsztaty edukacyjne – Muzyczne Raczkowanie oraz Filharmonia Juniora.
 

Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy FG
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją