Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Gorzowska kultura coraz bardziej dostępna

Miejski Ośrodek Sztuki, Filharmonia Gorzowska oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna są „bohaterami” kolejnego odcinka cyklu „I co dalej”, w którym Michał Kopiec prezentuje gorzowskie przestrzenie, coraz bardziej przyjazne i dostępne dla osób niepełnosprawnych.
 
 
Jeszcze do niedawna wystawy w MOS nie były dostępne dla wszystkich; przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana jest poniżej poziomu wejścia do budynku i bez dodatkowego wsparcia i sprzętu, osobie na wózku bardzo trudno było dostać się do środka. To się zmieniło: od kilku miesięcy wystawy i seanse kinowe są dostępne również dla osób niepełnosprawnych.
 
Podobnie jest w Filharmonii Gorzowskiej i bibliotece „u Herberta”. To nowe obiekty, zaprojektowane już z myślą o powszechnej dostępności. W bibliotece działa winda, która zawiezie gościa na każde piętro, a wejścia do pomieszczeń pozbawione są progów. W sali audytoryjnej jest specjalna przestrzeń dla osób na wózkach. Filharmonia od lat organizuje koncerty i spektakle, w których mogą bez przeszkód uczestniczyć osoby niepełnosprawne.
 
O szczegółach i udogodnieniach w miejskich instancjach kultury w Gorzowie, Michał Kopiec opowiada w swoim filmie, który obejrzeć można tutaj.
 
To już czwarty odcinek serii, którą Michał realizuje wspólnie z Miastem, by pokazać Gorzów jako coraz bardziej dostępny. Tutaj pozostałe odcinki: Stary RynekBulwar nad Wartą oraz Park Siemiradzkiego.
 
 
Michał Kopiec to gorzowianin od sześciu lat poruszający się na wózku. Od blisko roku realizuje cykl filmów na swoim kanale YouTube „I co dalej”, gdzie „oswaja” problem niepełnosprawności. W krótkich, 10-15 minutowych filmach, omawia i prezentuje kwestie niezbędne z punktów widzenia osoby poruszającej się na wózku, m.in. budowę wózka, korzystanie z komunikacji publicznej czy jazdę po nierównym i trudnym terenie.
 
Więcej o współpracy Michała Kopca z Urzędem Miasta Gorzowa Wlkp. tutaj.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. prywatne archiwum M. Kopca

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją