Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Od 1977 roku, 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów, nazywany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji prezydent miasta Jacek Wójcicki oraz przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski, złożyli na ręce pani dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. – dr Ewy Pawlak, podziękowania.
Skierowane one są do naszych Muzealników, za wypełnianie niezwykle ważnej - choć często niedostrzeganej misji - jaką jest gromadzenie, badanie i ochrona dóbr kultury, a przede wszystkim utrwalanie, a także przekazywanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu.
 
Tradycyjnie, w weekend poprzedzający święto, organizowana jest Noc Muzeów – wyjątkowy czas, kiedy można z bliska przyjrzeć się pracy Muzealników, a muzea nieodpłatnie udostępniają odwiedzającym swoje wnętrza i zbiory. W tym roku, organizacja tego wydarzenia jest niestety niemożliwa. Jednak Muzeum Lubuskie znalazło ciekawe, alternatywne rozwiązanie, włączając się w międzynarodową akcję „Museum Week”, promującą muzealnictwo na całym świecie.
 
To nie jedyna działalność Muzeum w sieci - od początku wprowadzenia obostrzeń związanych ze stanem epidemii, Muzealnicy organizują konkursy, prezentują ciekawostki z muzealnych zbiorów, prowadzą muzealny kącik edukacyjny.
 
Życzymy Muzealnikom z okazji ich święta dużo zdrowia!
 
Zapraszamy również do śledzenia wydarzeń na Facebooku oraz w zakładce GORZOWSKA KULTURA ONLINE.
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją