Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Sukces kwietniowej Małej Akademii Jazzu

Mała Akademia Jazzu, która towarzyszy gorzowskim uczniom już od 35 lat, w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała on line. Nauczycielem pierwszej edycji MAJ w nowej formule był Adam Bałdych – wybitny skrzypek jazzowy, który zaprosił uczniów do siebie za pośrednictwem kanału na YouTube, w formie transmisji „na żywo”. Natomiast na wirtualny spacer po Jazz Clubie „Pod Filarami” zaprosił jego dyrektor – Bogusław Dziekański.
Akademia grała przez 8 dni dla 21 szkół w Gorzowie i okolicach, osiągając imponujący wynik przeszło 2 tysięcy wejść.
Już 5 maja rozpoczęły się kolejne audycje, w których o wspólnych korzeniach i powiązaniach jazzu i hip-hopu opowiada Bartłomiej Skubisz "Eskaubei". Animator kultury, dziennikarz muzyczny, tekściarz, raper z ponad 20-letnim stażem, pionier łączenia rapu z elementami jazzu. Lider unikalnego zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - jedynego bandu w kraju, który w sposób systematyczny od 6 lat łączy ze sobą świat jazzu i hip hopu, zarówno na świetnie przyjmowanych i nagradzanych płytach jak i na licznych koncertach.
 
MAJowa lekcja poprzedzona jest opowiedzianą przez Bogusława Dziekańskiego krótką, obrazową historią sprzętu audio, od radia i magnetofonu szpulowego, poprzez kasety i walkmany, do dzisiejszych smartfonów.
 
Wydział Kultury

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją