Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Michał Bajor wystąpi w Gorzowie

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki . Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje, które  w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert.
 
Usłyszymy go już 16 lutego w Filharmonii Gorzowskiej.
 
Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura były dla Michała Bajora wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. To dlatego Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje, które  w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert.
 
To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości“ Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego z udziałem wspaniałych muzyków.  
 
Koncert „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie”, 16 lutego, godz. 19.00
Bilety dostępne są online. 
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy FG
 
Fot. FG

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją