Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Nietypowe trio kameralnie

Skrzypce, róg i fortepian, czyli nietypowe trio instrumentalne już w piątek w Filharmonii Gorzowskiej
 
Choć klasyczne trio najczęściej kojarzy się z połączeniem skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, czasem spotkać można także inne, mniej typowe trzyosobowe formacje instrumentalne. Podczas kolejnego koncertu kameralnego będzie okazja, by wysłuchać dzieł przeznaczonych na skrzypce, róg i fortepian.
 
Na taki zestaw instrumentów swoje Premier Grand Trio napisał Carl Czerny – austriacki pianista i kompozytor oraz jeden z najsłynniejszych nauczycieli fortepianu wszech czasów. Jako twórca pozostawał pod wyraźnym wpływem Ludwiga van Beethovena. Bliski był mu również styl brillant, co słychać w przepięknych, pełnych ornamentów i niezwykle efektownych partiach fortepianu.
 
Trio Es-dur Johannesa Brahmsa cechuje idealne połączenie precyzji i powściągliwości z ogromną sugestywnością wyrazu. Utwór ten zajmuje w twórczości kompozytora miejsce szczególne również z powodów osobistych, był to bowiem pierwszy jego utwór skomponowany po śmierci matki. Wspomnienie to zaważyło na charakterze utworu, który przepełniają zaduma, tęsknota i smutek.
 
Podczas koncertu „Jedyne takie trio” usłyszymy znakomitych muzyków, związanych z Filharmonią Gorzowską: Miłosza Wielińskiego (skrzypce), Krzysztofa Landowskiego (waltornia) oraz Martę Żak (fortepian).
 
Bilety w cenie 20 i 25 złotych dostępne są w kasie Filharmonii oraz online.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją