Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Jubileusz Miejskiego Centrum Kultury

W gronie najbliższych współpracowników, przyjaciół i partnerów, Miejskie Centrum Kultury świętowało jubileusz 25-lecia działalności.
 
W piątek w sali widowiskowej przy ul. Drzymały gości urodzinowej gali witała dyrektor Centrum Hanna Błauciak.
 
 
MCK świętuje cały rok. Oficjalne obchody jubileuszu w lutym rozpoczął koncert Anny Marii Jopek. Później było wiele innych wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które wpisywały się w jubileuszowy rok. W tym m.in. gościnny koncert Błażeja Króla, Anity Lipnickiej, zespołu Voo Voo oraz Adama Bałdycha. Bogactwo oferty Miejskiego Centrum Kultury miało podkreślić wyjątkowy dla instytucji czas.  
 
 
Podczas jubileuszowej uroczystości w gronie pracowników centrum; byłych i obecnych, współpracowników, partnerów w realizacji wielu przedsięwzięć oraz z udziałem prezydenta miasta i radnych odbyło się podsumowanie jubileuszowych działań. Nie brakowało również podziękowań, gratulacji oraz planów i marzeń na przyszłość. 
 
 
- To dzięki Wam gorzowianie się bawią i przeżywają najwspanialsze emocje. Dziękuję za to, że mimo czasem niesprzyjających okoliczności, wciąż odnajdujecie radość w działaniu i wciąż zaskakujecie energią i pomysłami - powiedział prezydent Jacek Wójcicki. Przy okazji dodał, że bardzo liczy na to, że kolejny jubileusz, 30 lecia, pracownicy MCK będą świętować w nowej siedzibie w centrum miasta. - Tam, gdzie będziecie jeszcze bliżej mieszkańca będą działy się rzeczy niezwykłe. Tego jestem pewien – dodał prezydent.
 
Pracownicy MCK, z dyrektor Hanną Błauciak na czele, przygotowali dla uczestników inscenizację fragmentu kabaretu Hrabi „Terapia”. Ponadto koncert zagrała grupa „Ludożercy z innej wsi”. 
 
 
Miejskie Centrum kultury od 25 lat zajmuje się przygotowaniem oraz organizacją wydarzeń kulturalno-artystycznych w mieście. Sprawuje również opiekę nad gorzowskimi seniorami, prowadząc kluby seniora. Dba o edukację i wychowanie najmłodszych mieszkańców, przygotowując ofertę warsztatów rękodzielniczych i malarskich, ponadto pracownicy MCK pracują podczas największych wydarzeń rozrywkowych w mieście, jak Dni Gorzowa, finał WOŚP, Koniec Lata Party czy działania bożonarodzeniowe.
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją