Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

W muzyce chodzi o radość. Tym bardziej w Andrzejki

Czworo muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, cztery pasje i cztery muzyczne wrażliwości – tak powstał zespół FolkfoR, którego wspólnym mianownikiem stała się myśl, że muzyka ma być przede wszystkim źródłem radości.
 
W andrzejkowy wieczór muzycy zmienią wieczorowe suknie i fraki w luźniejsze stroje i zaprezentują żywiołową muzykę z wielu zakątków świata.
 
Muzyka polska, bałkańska, klezmerska, grecka – takie rytmy zabrzmią podczas dwóch koncertów andrzejkowych, które odbędą się 29 listopada w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Wszystkie utwory, które znalazły się w programie koncertu, zostały starannie wyselekcjonowane przez muzyków zespołu Folkfor: Grzegorza Tobisa, Natalię Chmurczyk, Paulinę Wąsik oraz Mateusza Rzytkę. Muzycy sięgają do tradycyjnych brzmień, poszukują źródeł, eksplorują muzykę ludową wielu krajów. Jak sami mówią, w muzyce szukają zawsze czegoś szczególnego, unikatowego.
- Czasem jest to struktura rytmiczna, niekiedy zachwycająca melodia, innym razem może to być jeden wpadający w ucho ornament – wyjaśnia Grzegorz Tobis, lider zespołu.
 
Podczas koncertu usłyszymy również ich własne kompozycje. Muzycy zagrają na tradycyjnych instrumentach, ale również na tych mniej znanych, np. na cajon czy fujarce sześciootworowej.
 
Koncert kameralny „Cztery struny świata” 29 listopada, godz. 19.00 oraz 20.30, sala kameralna
Bilety: 25 zł
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy
 
Fot. FG

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją