Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Muzyka dawna kameralnie w Filharmonii

Cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Gorzowskiej zainauguruje w tym sezonie występ zespołu Extempore. Tworzy go troje wszechstronnych artystów, zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej.
 
Słowo extempore (bez przygotowania, naprędce, improwizując) – doskonale, choć nieco przewrotnie, odzwierciedla podejście zespołu do muzyki epok baroku i klasycyzmu.
 
Zespół Extempore tworzy troje doświadczonych i wszechstronnych artystów zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej: skrzypaczka Małgorzata Malke, klawesynistka i organistka Anna Firlus oraz grający na violi da gamba Krzysztof Firlus.
 
Zamiłowanie do kameralistyki, muzyki dawnej i odkrywania nieznanego skłoniło ich do utworzenia zespołu w 2007 roku, gdy studiowali jeszcze w Akademii Muzycznej w Katowicach.
 
Extempore to, po 10 latach działalności, mieszanka artystycznych indywidualności, które nieprzerwanie łączy przyjaźń i pasja wspólnego muzykowania.
 
Słuchacze koncertów Extempore szczególnie cenią autorskie interpretacje zespołu, charakteryzujące się charyzmą i polotem, połączonymi z dbałością o szczegóły.
 
Artyści nie boją się również muzycznych eksperymentów, dokonując własnych transkrypcji oraz wykonując na instrumentach historycznych również muzykę współczesną.
 
Zespół ma za sobą niezliczoną ilość koncertów na festiwalach muzyki kameralnej w Polsce i za granicą, współpracując niejednokrotnie ze znakomitymi artystami, m.in. Krystianem Krzeszowiakiem, Piotrem Olechem czy Paulem Esswoodem. Na potrzeby repertuaru wokalno-instrumentalnego, zespół rozszerza się czasem do rozmiarów kilkuosobowej kameralnej orkiestry. W 2018 r. ukazała się autorska płyta zespołu – „Telemann – Solos & Trios” nagrana przy współpracy z Muzeum Zamkowym w Pszczynie.
 
„Muzyka dawna kameralnie. Extempore ensemble”, koncert kameralny w piątek 15 listopada, godz. 19.00, bilety: 20-25 zł
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy
 
Fot. FG

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją