Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Dokument o Wojciechu Kilarze

W ramach trwającego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara Filharmonia Gorzowska zaprasza na film dokumentalny Violetty Rotter-Kozery, poświęcony sylwetce patrona festiwalu.
 
Projekcja filmu „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood” odbędzie się w środę 23 października w Kinie 60 Krzeseł.
 
Jak to się stało, że Wojciech Kilar, uznany twórca awangardowy, trafił do przemysłu filmowego? Jak wyglądała jego współpraca z reżyserami? Czy jego pomysły spotykały się z oporem cenzury? Jaki jest status muzyki filmowej? Czym inspirował się Kilar, tworząc ścieżki dźwiękowe do filmów? Odpowiedzi na te pytania udzielili w filmie wybitni artyści, często zaprzyjaźnieni z kompozytorem, m.in. Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Antoni Wit, Andrzej Wajda, Roman Polański, Kazimierz Kord.
 
Dopełnieniem tych rozmów są fragmenty dzieł światowej sławy reżyserów, z którymi współpracował kompozytor. W dokumencie wykorzystano fragmenty ponad 20 produkcji od wczesnych filmów z lat 60. w reżyserii Kazimierza Kutza po ostatnie obrazy, takie jak ''Pianista'' w reżyserii Romana Polańskiego.
 
Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood”, reż.  Violetta Rotter-Kozera
23 października, godz. 18.30,  Kino 60 Krzeseł
Bilety: 5 zł
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy
 
Fot. Filharmonia Gorzowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją