Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Najmłodsi mają głos

W Filharmonii rozpoczęły się warsztaty improwizacji dla dzieci. „Raz, dwa, trzy. Głos masz ty” to zajęcia wokalne i aktorskie prowadzone przez warszawskich artystów. Łącznie w warsztatach weźmie udział blisko 500 dzieci z Gorzowa i okolic. Zajęcia potrwają do 10 października.
 
Uczestnicy poznają instrumenty, możliwości głosu, muzykują wspólnie z artystami, a także tworzą krótkie opowiadania na podstawie ilustracji z książek. Opowiadania te są następnie przekładane na współczesny język dźwięków przez improwizujących muzyków, a do zabawy wciągani są także słuchacze. W warsztatach głównym bohaterem muzycznym jest ludzki głos.
 
Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 5-10 lat, przychodzących na zajęcia w grupach szkolnych i przedszkolnych. Cel zajęć jest zawsze podobny, natomiast zakres i metody działań są dostosowane do wieku poszczególnych grup.
 
Zajęcia odbywają się w Filharmonii Gorzowskiej od 7 do 10 października w godz. 9.00 – 12.00 (kilka grup). 
 
Ci sami artyści wystąpią w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 podczas koncertu familijnego „Milcząca rybka” (mikroopera dla dzieci w ramach Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara).
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją