Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Program Erasmus+ w I LO

Gorzowskie I LO przystępuje do realizacji międzynarodowego projektu, którego jest jednocześnie koordynatorem. Działania w ramach projektu pod tytułem: „Recognize yourself in HE or SHE who are not like YOU and ME” („Rozpoznaj siebie w NIM lub NIEJ, którzy różnią się od CIEBIE i ode MNIE”) rozpisane są na najbliższe dwa lata.
 
I Liceum Ogólnokształcące ma duże doświadczenie w zakresie kontaktów międzynarodowych i z powodzeniem brało udział w Europejskich Programach Edukacyjnych, współpracując w poprzednich latach ze szkołami z Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tym razem pora na współpracę z nowymi partnerami. W projekcie oprócz gorzowskiego liceum udział biorą szkoły z Portugalii, Rumunii, Turcji i Włoch.
 
Celem projektu jest poznanie kultur krajów partnerskich, budowanie relacji z innymi oraz kształtowanie postaw tolerancji, oraz otwartości na świat. W czasie trwania projektu młodzież, a także społeczność lokalna, pozna różne elementy kultury krajów partnerskich.
 
Wspólne działania to między innymi prezentacja tradycji ludowych oraz kulinarnych poszczególnych regionów, przyjrzenie się mitom, legendom i przysłowiom, porównanie zwyczajów, podróż do wybranych miejsc o znaczeniu historycznym lub krajobrazowym. Wiele działań będzie miało charakter artystyczny i warsztatowy. Uczniowie nauczą się tańców i pieśni ludowych, zajmą się rękodziełem i technikami dekoracyjnymi, spróbują swych sił w dziennikarstwie, zmierzą się ze współczesnymi mediami.
 
Projekt przewiduje również wizyty uczniowskie w poszczególnych krajach. Spotkania te będą miały bardzo bogaty i zróżnicowany program.
 
Działania w ramach projektu ERASMUS+ relacjonowane będą przez samych uczniów w redagowanych przez nich artykułach i gazetkach oraz kręconych przez nich filmach. Powstaną także plakaty, książeczka z przepisami kulinarnymi, płyta z tańcami, album z tradycyjnymi strojami. Wykonane prace oraz przygotowane prezentacje multimedialne PowerPoint udostępnione będą na stronie projektu, na Facebooku oraz na platformie eTwinning.
 
Iryna Polikowska
I LO Gorzów
 
Grafika: Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją