Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Uczniowie z Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Młodzi filmowcy z Siedemnastki wzięli udział w warsztatach filmowo-reporterskich, na których pod okiem profesjonalistów poznali tajniki pracy dziennikarskiej. Pracując w grupach z innymi uczniami z różnych stron Polski, dowiedzieli się jak zbudowany jest news, czym jest stand-up, do czego służy prompter i jak przeprowadzić wywiad przed kamerą. Zdobytą wiedzę, wypróbowali w praktyce i pod kierunkiem redaktorów, operatorów i montażystów zrealizowali reportaże z Festiwalu.
 
W wywiadzie z Janem Komasą, reżyserem m.in. „Sali Samobójców” i „Miasta 44” młodzi filmowcy pytali o motywacje do zostania reżyserem oraz kulisy realizacji filmu "Boże ciało", który jest polskim kandydatem do Oscara.
 
Link do filmu jest TUTAJ.
 
O kinie historycznym i jego odbiorze przez młodą widownię rozmawiali z aktorami Sebastianem Fabijańskim i Wiktorią Wolańską, wcielającymi się w główne role w filmie "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
 
Link do filmu jest TUTAJ.
 
Czas spędzony w Gdyni należał do niezwykle ciekawych również dlatego, że uczniowie Siedemnastki uczestniczyli w wystawach i wydarzeniach towarzyszących Festiwalowi i co najważniejsze spotykali aktorów i reżyserów polskiego kina.
 
Organizatorem zajęć Filmoteki Szkolnej podczas 44. FPFF w Gdyni jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
 
Opiekunami i inicjatorami wyjazdu do Gdyni byli: Liderka Filmoteki Szkolnej Małgorzata Miszczak oraz opiekun koła telewizyjnego w SP nr 17 Grzegorz Trześniowski.
 
Stworzone przez uczniów materiały znajdują się na stronie filmotekaszkolna.pl.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją