Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługi



Kalendarz imprez

Kultura

„Kobieta i sztuka” Fabio Massimo Tombolini

Zapraszamy na otwarcie wystawy Fabio Massimo Tombolini pt. „Kobieta i sztuka”, które odbędzie się w Małej Galerii GTF MCK, przy ul. Chrobrego 4 w sobotę, 7 września 2019 r., o godz. 17.00. Wstęp wolny.
 
 
Fabio Massimo Tombolini (ur. 1953) jest rodowitym rzymianinem. Z wykształcenia konserwator dzieł sztuki, ukończył studia w tym kierunku na Università Pontificia Gregoriana w Rzymie. W latach 2003-2012 pracował w Istituto Centrale per il Restauro e la Conservazione del Patrimonio Archivistico e Librario w Rzymie, zajmując się restauracją włoskich zabytków piśmiennictwa, dokumentów archiwalnych, książek, w tym iluminowanych manuskryptów średniowiecznych.
 
Od kilkunastu lat podejmuje działalność jako fotograf na polu fotografii portretowej, reportażowej (dokumentacje zdjęciowe spektakli teatralnych, koncertów, imprez artystycznych) oraz mody. Jest autorem dokumentacji fotograficznych artystycznych wydarzeń, takich jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy i Międzynarodowy Festiwal Kultury i Literatury Żydowskiej w Rzymie, bądź rzymski występ gruzińskiej pianistki Khatii Buniatishvili.
 
 
Ważną pozycję w jego twórczości zajmuje fotografia artystyczna, która obejmuje zdjęcia i fotomontaże w duchu surrealizmu, bądź realistyczne krajobrazy, dziedzictwo kulturowe Włoch oraz innych państw, m.in. Polski i Francji, w tym zwłaszcza architektura, i zabytkowe nekropolie. Dorobek artystyczny w tej dziedzinie zaprezentował na dwóch wystawach swoich prac: „I colori della morte” („Barwy śmierci”), zorganizowanej przez Studio Garage32 w Rzymie w 2011 r. oraz „Pamięć wielokulturowa w kamień zaklęta” przygotowana przez Małą Galerię GTF w Gorzowie Wlkp. (2013), „Gorzowskie panoramy”(2016).
 
 
Info. wg strony mckgorzow.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją