Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Koncert Ani Rusowicz w niedzielę

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru MCK na kolejny koncert z cyklu Scena na scenie, który odbędzie się w niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 21.00. Wystąpi grupa niXes, nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Wstęp na koncert kosztuje 35 zł.

Muzyka niXes to połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W muzyce niXes słychać inspiracje sceną australijską i takimi bandami jak Tame Impala czy Pond.​
Ciekawym zaskoczeniem jest to, że artystka kojarząca się z silnie bigbitowym brzmieniem, tu sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Nawet dla wprawionego ucha słuchacza lub fana twórczości Ani odbiór tej muzyki może być wyzwaniem i zaskoczeniem. Z drugiej zaś strony mimo odważnego kroku, jaki podjęła artystka, jej alter ego czyli niXes jest spójnym i konsekwentnym posunięciem.
 
Próżne może okazać się doszukiwanie analogii między big-bitem, a nixes” – jak twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają też teksty w języku angielskim, silnie nawiązujące do tematyki kosmosu i metafizyki.

 
Zapraszamy 11 sierpnia 2019 r., na godz. 21:00, do Amfiteatru MCK, przy ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego). Bilety: 35 zł (do nabycia w kasie MCK oraz na Abilet.pl KUP TUTAJ).

 
Kolejne koncerty cyklu Scena na scenie 2019 w Amfiteatrze MCK
 
31 sierpnia 2019Natalia Przybysz
 
7 września 2019Daria Zawiałow
 
 
Info wg strony mckgorzow.pl
 
Fot. Marta Kacprzak
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją