Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Wkrótce kolejny musical Filharmonii Gorzowskiej

Twoje dziecko tańczy, śpiewa, ma sceniczne zacięcie? To coś dla niego! Około 40 młodych wokalistów i 20 tancerzy zaprosi Filharmonia Gorzowska do współpracy przy nowym projekcie musicalowym.
 
Tym razem muzyczna opowieść osnuta będzie wokół motywów książki Lymana Franka Bauma Czarnoksiężnik z krainy Oz. Castingi odbędą się już na początku września.
 
Czarnoksiężnik z krainy Oz  Lymana Franka Bauma od czasu jej pierwszego wydania w 1900 roku nadal fascynuje i rozpala wyobraźnię. Co takiego niezwykłego kryje w sobie ta opowieść?
 
- Wędrując wraz z Dorotką i jej przyjaciółmi przez tajemniczą krainę Oz, stajemy się świadkami odkrywania przez bohaterów rzeczy najważniejszych – kim są, czego pragną i czym jest dla nich szczęście. Wspólnie z Dorotką, Toto, Strachem na Wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem odkrywamy również, że największa magia kryje się w rzeczach i słowach najprostszych, zaś to, co zdaje się wielkie i wszechmocne – bywa czasami zwykłą maskaradą – mówi Małgorzata Szwajlik, autorka libretta do musicalu.
 
„Przygoda w Krainie Oz” będzie już szóstą musicalową produkcją Filharmonii Gorzowskiej. Tylko ostatnią, „Dogonić Pippi”, obejrzało łącznie blisko 8 tysięcy widzów.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych, prace nad musicalem poprzedzą dwudniowe castingi, podczas których wyłonieni zostaną odtwórcy głównych ról oraz wokaliści i tancerze. Tym razem dziecięcych ról głównych będzie aż pięć i tu pojawia się pewna nowość w stosunku do poprzednich musicali.
 
- Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem castingów, ponieważ przy każdej z ról zawarliśmy również informacje o sugerowanym wieku ich odtwórców. To ważne, bo będziemy poszukiwali młodych aktorów w różnym wieku w zależności od postaci, w jakie się wcielą – tłumaczy Małgorzata Szwajlik.
 
Podczas castingów, które odbędą się 7 i 8 września wybrani zostaną odtwórcy głównych ról: Dorotki,  psa Toto, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa, a także członkowie chóru i zespołu tanecznego. Przesłuchania dzieci i młodzieży rozpoczną się o godzinie 9.00. Sugerowany wiek dzieci to minimum 10 lat.
 
Wszystkie informacje, regulamin castingów oraz wskazówki dla kandydatów do głównych ról dostępne są na stronie internetowej Filharmonii Gorzowskiej.
 
Pierwsze prace nad musicalem rozpoczną się jeszcze we wrześniu, premiera zaplanowana jest na 6 grudnia tego roku.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik prasowy
 
Fot. Filharmonia Gorzowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją