Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Spotkania z OFFTeatrem – “Wariat i zakonnica”

“Wariat i zakonnica” teatru Terminus A Quo to opowieść o ludziach, którym przydarzyły się nieprzewidziane okoliczności. On, zdiagnozowany przez lekarzy jako niebezpieczny osobnik, ze względu na paranormalne zachowanie zostaje osadzony w domu dla obłąkanych. Do celi niebezpiecznego furiata zostaje wprowadzona ona, stosunkowo uduchowiona siostra zakonna – w celu opieki nad szaleńcem…
 
Autorem scenariusza, koncepcji sztuki, a także reżyserem jest Edward Gramont.
 
Zapraszamy w czwartek, 18 lipca 2019 r., na godz. 20:00, na małą scenę nad Kłodawką (obok „Ekonomika” i  PPH. IRMEK). Wstęp wolny. W razie niesprzyjającej pogody spektakl będzie przeniesiony do MCK, przy ul. Drzymały 26, na godzinę 20:30.
Geneza
 
7 premiera Teatru TAQ miała miejsce 22 grudnia 1977 roku w Zakładowym Domu Kultury „Odra”, Nowosolskiej Fabryki Nici w Nowej Soli.
 
Scenariusz sztuki został napisany przez Edwarda Gramonta, latem 1977 roku, na który złożyły się teksty: Stanisława Ignacego Witkiewicza „Wariat i zakonnica”, Ewangelia wg św. Mateusza, fragment poematu „Elza” Louisa Aragona „Chcę ci wyznać tajemnicę”.
 
Po wielu latach w roku 1997 pojawił się nowy tekścik zasilający Witkacego, mianowicie: fragmenty tekstów Fernando Arrabala z książki „Jądro szaleństwa”.
 
 
Info. wg strony mckgorzow.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją