Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

Festiwal Teatrów Ogródkowych Scena Letnia 2019

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. rozpoczyna Festiwal Teatrów Ogródkowych Scena Letnia 2019. Przed nami 15 wydarzeń artystycznych; koncerty,  spektakle, bajki dla dzieci. Tegoroczna edycja potrwa od 28 czerwca do 28 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenie Sceny Letniej jest bezpłatny.
 
 
28 czerwca /piątek/ godz. 12.00
Teatr Gry i Ludzie z Katowic
„KŁOPOTY KACPERKA GÓRECKIEGO SKRZATA”
 
scenariusz i reżyseria: Maciej Nogieć

Kacperek to skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu. Na ratunek Kacperkowi wyruszają jego wierni przyjaciele zamieszkujący domowe zakamarki. Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak, w którym wykorzystane zostały elementy teatru lalkowego oraz gra w żywym planie.
Spektakl adresowany jest do widzów w wieku od 4 lat.
Czas trwania: około 50 min.
 
29 czerwca /sobota/ godz. 20.30
Bałtycki Teatr Dramatyczny im J. Słowackiego z Koszalina
„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”
 
występują:
Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Artur Czerwiński
 
Spektakl inspirowany twórczością Jeremiego Przybory -  jednego z najwybitniejszych  twórców polskiej piosenki literackiej. Przybora w duecie z kompozytorem Jerzym Wasowskim stworzył dziesiątki wyjątkowych utworów  zaśpiewanych przez wybitnych artystów polskiej sceny, które ponad pół wieku temu pojawiły się na ekranach telewizyjnych, tworząc repertuar niezapomnianego  "Kabaretu Starszych Panów".
Czas trwania 120 min.
 
30 czerwca /niedziela/ godz. 20.30
Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci T. Łomnickiego
"ROMANS Z PAJACEM"
 
Spektakl opowiada o wędrownej trupie aktorskiej, która żadną sceną, nawet najmniejszą, nie wzgardzi. Teatralna pasja dyrektora wędrownego teatru i aktora zarazem, który zjeżdża ze swoim zespołem do małej miejscowości, zbliża go do córki miejscowego szlagona. Rodzi się zabawna i wzruszająca historia miłosna. Zakochani swoje marzenia i uczucia wyśpiewują słowami arii  Johanna Straussa, wśród nich tą bodaj najsłynniejszą: "Wielka sława to żart!..."
Czas trwania spektaklu: 70 min.
 
5 lipca /piątek/ godz. 12.00
Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry
„CALINECZKA”
 
Bajka dla najmłodszych na podstawie baśni Andersena, opowiedziana jednak w niebanalny sposób, według autorskiego scenariusza twórców.  W żywoplanowej i lalkowej konwencji oraz przestrzennej, barwnej scenografii, sceną rządzą dwie postaci - czarodziejka Przytulia i czarownica Kolczycha, a spektakl toczy się wokół rozgrywającej się między nimi rywalizacji o wpływ na los tytułowej bohaterki. Ważnym elementem przedstawienia jest  interakcja aktorów z dziećmi, wytwarzająca silną identyfikację z wartościami reprezentowanymi przez bohaterów opowieści.
Czas trwania: 60 min.
 
6 lipca /sobota/ godz. 20.30
„ALBUM RODZINNY"
występuje: Kacper Kuszewski
 
Recital Kacpra Kuszewskiego to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografia i wizualizacje. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.
 
 
7 lipca /niedziela/ godz. 20.30
Teatr Władca Lalek ze Słupska
„VENDETTA ALA KOBIETTA”

występują: Urszula Szydlik-Zielonka, Marta Turkowska/Ilona Zaręba

Zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne -  a wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka - całość podana w idealnych proporcjach. „Vendetta ala Kobietta” to udany melanż kabaretu z teatrem. Zapraszamy wszystkich spragnionych godziwej rozrywki w atmosferze kulturalnej zabawy!
Czas trwania: 70 min.
 
12 lipca /piątek/ godz. 12.00
Teatr Władca Lalek ze Słupska
"PAN BRZUCHATEK"

występują: Adam Jędrosz, Urszula Szydlik-Zielonka

Zabawna opowieść  dla najmłodszych, którzy chcą stawiać swoje pierwsze kroki w świecie teatru.  Wspólnie z aktorami będą mogli doświadczyć wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji dowiedzą się, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu! Spektakl każdego wprawi w doskonały nastrój. Najmłodszym zaś uzmysłowi, że życie bywa nie tylko łatwe, lekkie i przyjemne, ale też bardzo...nieprzewidywalne.

Spektakl dla dzieci od 2+. Czas trwania: 60 min.

13 lipca /sobota/ godz. 20.30
Teatr Żelazny z Katowic
„BIWAKOWE LOWE”

występują: Mariola – Małgorzata Maślanka, Janina – Paulina Napora, Wiktor – Paweł Okraska

Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego i  wyprawiają się wspólnie na biwak. Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterek. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co  łączy i dzieli. Spektakl, którego tytuł nawiązuje do miłości  romantycznej, siostrzanej  i rodzicielskiej,  zaskoczy widzów punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie.
Czas trwania: 120 min (z przerwą).
 
14 lipca /niedziela/ godz. 20.30
„KABARET STARSZYCH PANÓW. PRZEBOJE WSZECH CZASÓW ŚPIEWA ARTUR GOTZ” 

wykonuje: Artur Gotz
 
zespół muzyczny w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa Pancho Campos – perkusja
Artur Gotz traktuje z szacunkiem utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły w sobie, to co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko.
Czas trwania: 80 min.
 
19 lipca  /piątek/  godz. 12.00
Teatr Żelazny z Katowic
„RÓŻOWY KAPTUREK”

występują: Natalia Ciszewska, Paulina Janik, Michał Kirker
 
Kapturek na hulajnodze i  Babcia pokonująca Wilka w walce! To tylko dwie zaskakujące przykłady z  nowej wersji znanej bajki! Historia Czerwonego Kapturka zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno  zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”!  
Czas trwania: 50 min.
 
20 lipca /sobota/ godz. 20.30
„OSIECKA PO MĘSKU”
wykonuje: Marcin Januszkiewicz
 
zespół muzyczny w składzie: Jacek Kita /instrumenty klawiszowe/, Łukasz Czekała /skrzypce elektryczne/, Bartek Alber /gitara/
 
Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości brzmią zaskakująco i świeżo. Nowatorskie podejście do utworów pozwala odczytać je na nowo. W połowie koncertu przygasa żart, a atmosfera skłania się w bardziej refleksyjną stronę. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne.
Czas trwania 70 min.
 
21 lipca /niedziela/ godz. 20.30
Grupa artystyczna z Poznania
„KSIĘŻNICZKA CZARDASZA”
 
występują: Aleksandra Rykowska /mezzosopran/, Klaudiusz Kapłon /tenor/,  Anna Michalak /sopran), Maciej Ogórkiewicz /baryton/, Daniel Kustosik /baryton/.
Księżniczka czardasza to jeden z najbardziej lubianych tytułów operetkowych. Historię Edwina, który zakochuje się w gwieździe Variete - Sylvii, można oglądać i słuchać bez końca. To największy sukces Kálmána, a jednocześnie jedno z najwybitniejszych dzieł nowszej operetki wiedeńskiej. Mnóstwo tu lubianych i pięknych melodii: słynny czardasz Sylvii oraz duety „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Artystki z Variete” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”. "Księżniczka czardasza" to przepiękna operetka ze świetnie skonstruowaną dramaturgią i muzyką oddającą doskonale uczucia bohaterów.
Czas trwania: 90 min.
 
26 lipca /piątek/ godz. 12.00
Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry
„SŁOWIK”
 
występują: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Marcin Wiśniewski
 
W ogrodach cesarza Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się sam cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale czy na długo…? Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić prawdziwego słowika? Baśń Andersena jest dla twórców spektaklu pretekstem do pokazania chińskiej kultury z bogactwem jej barw i fascynującego orientu.
Czas trwania: 60 min.
 
27 lipca /sobota/ godz. 20.30
Teatr Maska z Jeleniej Góry
„ŁAWECZKA”
 
reżyseria: Krzysztof Pulkowski
wykonują: Honorata Magdeczko–Capote, Krzysztof Rogacewicz
 
O czym jest spektakl? O Was i o Nas, o Kobietach i Mężczyznach…  O tym co nas zazwyczaj dzieli, ale też o tym co czasami łączy…  Ona i On to różne kosmosy, ale w tej samej czasoprzestrzeni. Niemożliwe? A jednak… w Teatrze wszystko jest możliwe, bo Teatr to Sztuka wyobraźni, konwencji, porozumienia z widzem, rozmowy.  W spektaklu jest śmiesznie i strasznie. Nie ma w nim nudy. Jest akcja, pasja, ruch, dynamika, nawał punktów zwrotnych i radość życia… prowadzona w rytmie tanga, bowiem tango jest kanwą tej opowieści o Kobiecie i Mężczyźnie, o walczących i przenikających się światach.
Czas trwania: 70 min.
 
28 lipca /niedziela/ godz. 20.30
„SERCA BICIEM”
Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy
 
wykonuje: Tomasz Błasiak
zespół muzyczny w składzie: Tomasz Krezymon /piano/, Kornel Jasiński /bas/, Szymon Linette /perkusja/
 
W recitalu Tomasza Błasiaka spotkacie się Państwo ze znanymi i lubianymi przebojami z repertuaru Andrzeja Zauchy. Interpretacje wokalne poruszą najwrażliwsze struny Państwa dusz. Piękne nuty, dopracowane aranżacje i muzyka na żywo pozwalają artyście konsekwentnie wciągać słuchaczy w swój świat. Ten ciepły, nieco nostalgiczny program zapada w pamięć i, co sugeruje już sam tytuł, przyprawia o mocniejsze serca bicie...
Czas trwania: 70 min.
 
 
Ewa Kunicka
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją