Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
etzt_slider-ok
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
slider_hakaton
letnia_pozytyvka
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Za nami ósmy sezon artystyczny w Filharmonii Gorzowskiej

Średnio prawie 9 koncertów w miesiącu i blisko 40 tysięcy sprzedanych biletów i kolejne 20 tysięcy na koncerty zewnętrzne – tak wygląda statystyka wydarzeń w Filharmonii Gorzowskiej w kończącym się sezonie artystycznym.​ Minione 10 miesięcy obfitowało w prawdziwe hity i to nie tylko muzyki klasycznej.
 
Najwięksi kompozytorzy, kultowe dzieła i spektakularne występy. Mijający sezon artystyczny upłynął pod znakiem wielkich nazwisk i monumentalnych, również rzadko wykonywanych dzieł. W podobnym duchu zorganizowany zostanie koncert wieńczący ten okres. 
14 czerwca, podczas Gali kończącej sezon, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Jacka Kraszewskiego wykona dwa żelazne arcydzieła muzyki klasycznej -  IX Symfonię Beethovena wraz z jej najbardziej osławioną częścią – Odą do radości oraz Mszę koronacyjną Mozarta.
 
 
Poza genialnymi kompozytorami, gorzowska scena gościła też znakomitych solistów, np. pianistów Beatę Bilińską oraz Piotra Palecznego, wiolonczelistę Marcina Zdunika. Orkiestrę prowadzili gościnnie wybitni dyrygenci, m.in. Marek Pijarowski, Jacek Rogala, czy Ruben Silva.
 
 
Nie zabrakło również gwiazd muzyki popularnej. Tylko w tym sezonie w Filharmonii Gorzowskiej koncertowali m.in. Dawid Podsiadło, Kortez, IRA, Paweł Domagała, Mietek Szcześniak, Michał Bajor, Renata Przemyk, czy Artur Andrus. Marcin Kydryński prowadził Galę Gershwinowską.
 
Łącznie od czerwca 2018 roku odbyło się 87 koncertów, w tym 18 koncertów symfonicznych. Średnio prawie 9 koncertów w miesiącu i blisko 40 tysięcy sprzedanych biletów i kolejne 20 tysięcy na koncerty zewnętrzne. Średnia frekwencja wyniosła blisko 80%. – tak wygląda statystyka wydarzeń w Filharmonii Gorzowskiej w kończącym się sezonie artystycznym.
 
Stałą  popularnością cieszą się również projekty edukacyjne. W mijającym sezonie odbyły się łącznie 122 zajęcia w cyklach Filharmonia Juniora, Muzyczne Raczkowanie oraz Akademia Muzyki. W sumie wzięło w nich udział ponad 8 tysięcy osób.
 
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej
 
Fot. z archiwum Filharmonii Gorzowskiej

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją