Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Przestudiujmy Miasto
Reneta Gorzowska - konkurs
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
krol_25lecie-19.10
terror_slider3a
Bamberka w MCK
Slajdowisko MultiKulti
slider_hakaton
PabloPavo
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

MOS - Sztuka, sz uka i s tuka

Basia Bańda & Tomasz Relewicz, Ewa Bone & Ewa Kozubal, Tomasz Madajczak, Krzysztof Matuszak, Aleksandra Ska, Hubert Wińczyk, Jaśmina Wójcik (we współpracy z Leą i Zoją Wróblewską) zapraszają na wernisaż w piątek, 24. maja 2019 r., który odbędzie się o godz. 12:00 Miejskim Ośrodku Sztuki, przy ul. Pomorska 73. Wstęp wolny.
 
Co to jest sztuka? Artyści używają różnych środków – obrazów, przedmiotów, a nawet własnego ciała, by za ich pomocą porozumiewać się z nami. Co ważnego mają nam do powiedzenia? A może dzielą się z nami swoimi pytaniami?
Czy Ty bywasz artystką / artystą? Kiedy to, co robisz nazwiesz sztuką? Co chcesz przekazać innym?
Chcemy, aby sztuka kojarzyła się dzieciom z siłą potencjału – z możliwością poznawania świata, komunikacji i umiejętnością krytycznego myślenia. Wystawa stanowi spotkanie dzieci i artystów. Dziewięciu zaproszonych do udziału w wystawie twórców wizualnych stworzyło prace dedykowane najmłodszym. Interaktywna wystawa zaprasza do jej ciągłego przebudowywania i dzięki temu daje możliwość poznania procesów artystycznych w działaniu. Sztuka staje się pomostem pomiędzy światem emocji i doświadczeń dzieci a współczesnym światem, pełnym skomplikowanych relacji i nowych technologii.
 
Wystawa i towarzyszące jej wydarzenia mają na celu umożliwienie dzieciom zadomowienia się w świecie sztuki – pokazania, że sztuka to przede wszystkim sfera doświadczania i budowania wzajemnych relacji z otoczeniem, innymi ludźmi i kształtowania siebie. Działania będą się skupiać na rozwijaniu u dzieci poczucia własnych sił twórczych, pewności siebie oraz ciekawości otoczenia.
 
 
Wydarzenia towarzyszące:
 
1-2 czerwca – Mikołaj Tkacz – warsztaty komiksowe
1-2 czerwca – projekcje kinowe dla dzieci
8 czerwca – Weronika Idzikowska – warsztaty dla nauczycieli, rodziców i opiekunów zgłoszenia 95 733 25 67, lub przez adres e-mail.
 
Więcej informacji http://www.mosart.pl
 
Kurator: Bartosz Nowak
 
Wystawa czynna do 23.06.2019
 
Wystawa dofinansowana przez Culture Ireland
 
 
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
www.mosart.pl
http://www.facebook.com/MOS.Gorzow

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją