Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura online

WiMBP zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych, które odbędą się 8 lutego 2019 r. w godz. 12.00 - 16.00 w gmachu WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich).
 
Jak co roku do udziału w Spotkaniu zaprosiliśmy autorów i wydawców regionalnych oraz tych wszystkich, którzy chcieliby przybliżyć swoją działalność regionalną w mijającym roku. Zaproszenie skierowaliśmy także do instytucji kultury, uczelni wyższych, muzeów, organizacji, towarzystw i stowarzyszeń działających na rzecz propagowania wiedzy o regionie.
 
Prezentację wydawnictw rozpocznie dyskusja na temat przyszłości badań i wydawnictw regionalnych, do której zaprosiliśmy cenionych naukowców, zajmujących się Ziemiami Zachodnimi: dr. hab. Marcelego Tureczka, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego, dr. hab. Radosława Skryckiego, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, ks. dr. hab. Roberta R. Kufla, dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze, dr. hab. Grzegorza Podrucznego, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, dr. Pawła Migdalskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego.
 
Uczestnicy dyskusji podejmą kilka ważnych tematów m.in. Jak Konstytucja dla Nauki wpłynie na badania regionalne i wydawnictwa regionalne? Jak powinna wyglądać współpraca między naukowcami a regionalistami? Czy potrzebujemy instytucjonalizacji badań regionalnych? Czy regionalizmem w ogóle powinny zajmować się uczelnie?
 
Prezentację autorów i wydawnictw poprowadzi Pan Zbigniew Czarnuch, historyk i regionalista, inicjator i wieloletni organizator Spotkań. Tradycyjnie, na wszystkich chętnych w holu głównym biblioteki będą także czekać stoiska z książkami regionalnymi do nabycia w atrakcyjnych cenach.
 
Program spotkania:
12.00 – 13.30 Dyskusja nad przyszłością badań i wydawnictw regionalnych
13.30 – 15.00 Prezentacja autorów i wydawnictw - prowadzenie: Zbigniew Czarnuch
12.00 – 16.00 Kiermasz książek i wydawnictw regionalnych – hol biblioteki
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Udział w poszczególnych punktach programu jest wolny.
 
 
Grażyna Kostkiewicz-Górska
WiMBP im. Zbigniewa Herberta
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją