Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Michał Bajor, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne do Filharmonii Gorzowskiej. W poniedziałek, 21 stycznia wystąpi Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem z programem pt. "Okrągły Jubileusz", a w niedzielę, 10 marca zapraszamy na koncert Michała Bajora z programem pt. "Od Kofty ... do Korcza".
 
Oba koncerty rozpoczynać się będą o godz. 18.00. Bilety są w cenach od 99 zł do 109 zł. Organizatorem koncertów jest Estrada Szczecińska.
 
Alicja Majewska to jeden z najpiękniejszych głosów polskiej piosenki. Z prostych piosenek artystka wydobywa wielkie emocje, które natychmiast stają się udziałem publiczności.
Artystce towarzyszyć będzie kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką Okrągły Jubileusz - Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący im już od 5 lat „Warsaw Opera Quartet”.
 
Koncerty Alicji Majewskiej to niezwykła okazja przeżycia emocji jakich dostarczają publiczności tylko nieliczni artyści. Utwory takie jak: "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobieta", "To nie sztuka wybudować nowy dom" to jedne z wielu najbardziej znanych utworów artystki. Tajemnica sukcesu piosenkarki, to niesamowita interpretacja piosenek w sposób nie pozostawiający nikogo obojętnym na urodę słowa i muzyki.
 
 
Michał Bajor w koncercie „Od Kofty... do Korcza”
 
Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
 
Nadchodząca kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".
 
Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.
 
Materiał jest podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. W repertuarze koncertu m. in. Oddaj mi samotność, Mandalay, Chciałbym; Albertyna, Ja wbity w kąt, Taka miłość w sam raz, Nie chcę więcej.
 
 
Ceny biletów: rzędy od A do J (środek sali) 109 zł; boki (m: 1-4 i 25-28 ) 99 zł. Rzędy od K do T po 99 zł. Informacje na temat koncertu czy rezerwację biletów proszę kierować pod nr. tel: 507 043 950 Ewa Siebuła.
 
Bilety wstępu na oba wydarzenia są do nabycia na stronie: www.bilety.fm, na Majewską i Korcza TUTAJ, a na Bajora TUTAJ.
 
 
Estrada Szczecińska
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją