Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Promocja Książki Anny Kowalczewskiej

Anna Kowalczewska urodziła się i mieszka w Gorzowie. Jest malarką, graficzką i pisarką, która w swojej twórczości zanurza się w świecie fantazji. I choć jej pierwszą miłością był rysunek i malarstwo, niespodziewanie zamieniła ołówki i pędzle na pióro. Wszystko to oraz stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa zaowocowało wydaniem w czerwcu 2018 r. powieści pt. Księgi Wybranych. Tchnienie. W listopadzie artystka dołącza do oficjalnego grona ambasadorów miasta w kampanii wizerunkowo-tożsamościowej GORZÓW #StądJestem. Artystka zaprasza 13 listopada 2018 r. na spotkanie autorskie do Klubu Kultury MCK Jedynka, przy ul. Chrobrego 9, o godz. 18.00. Wstęp wolny.
 
Spotkanie poprowadzi Beata Patrycja Klary​, Marek Stachowiak przeczyta fragment powieści. Będzie można porozmawiać z pisarką.
Książka
Anna Kowalczewska nigdy nie miała do czynienia z pisaniem. Historię, którą wymyśliła jeszcze w dzieciństwie, przelewała na papier za pomocą obrazów. Inspirowała się wszystkim: obrazami, bajkami, książkami, komiksami, grami RPG i podróżami. Także tymi najbliższymi,  po gorzowskich ulicach. Autorka nie ukrywa faktu, iż zwłaszcza inspirował ją świat Tolkiena oraz historie z Forgotten Realms, czyli świata wykreowanego na potrzeby gry Dungeons & Dragons. Pewnego dnia, pod wpływem strasznej nudy, zaczęła pisać.
 
Dawna historia, która rozwijała się w głowie przez całe życie, domagała się nadania kształtu. Niestrudzenie pragnęła przeistoczyć luźne kartki w książkę o tytule „Księgi Wybranych. Tchnienie”, jest to pierwszy tom powieści, który został wydany w czerwcu 2018 r., ale na wydanie czekają jeszcze napisane dwa tomy. Praca nad wszystkimi tomami zabrała około siedmiu lat, z czego na pierwszy przypadły dwa lata i kolejny rok, by powieść została wydana, dzięki wydawnictwu Novae Res. Miasto Gorzów również doceniło jej talent i autorka otrzymała artystyczne stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa na współfinansowanie wydania powieści.
 
„Księgi Wybranych. Tchnienie” to historia licząca 471 stron o tematyce fantasy. Opowiada o dawnych czasach, kiedy różne rasy walczyły między sobą. Wojna ta przyniosła wraz z sobą potężne zmiany, zniszczenia i naruszenie podwalin życia i struktury świata. Także tej magicznej. By zapobiec podobnych w skutkach zdarzeniom, bogowie obiecali mieszkańcom krainy Ardii zesłać Wybranych, czyli potężne istoty zdolne władać mocą czterech żywiołów. Zło właśnie nadchodzi, a moc się budzi. Wybranymi okazują się być współczesne kobiety, które wbrew swej woli zostają przeniesione do obcego świata. Świata rodem z innej epoki, wypełnionego magią, potworami i ożywającymi legendami. Muszą się zatem uporać nie tylko z brakiem współczesnych wygód, ale i przyzwyczaić się do natłoku emocji, swoich nowych niebezpiecznych mocy i odpowiedzialności za wszystkich. Zmusza je to czasem do walki, ponieważ ktoś życzy im śmierci.
 
Powieść jest dostępna w księgarniach internetowych, ale także w gorzowskich księgarniach stacjonarnych. Dodatkowe opowieści i ilustracje stworzone do „Ksiąg Wybranych” są dostępne na stronie internetowej ksiegiwybranych.pl oraz na Facebooku @annakowalczewska.art. Ponadto autorka wystawia się w Galerii Bezbronnej, gdzie w br., w budynku po dawnej Przemysłówce pierwszy raz zaprezentowała powieść. Jej malarstwo można oglądać w Galerii Relaks, przy ul. Drzymały, a także w pierwszym numerze gorzowskiego czasopisma „LandsbergOn”. W 2019 r. autorka wystąpi w filmie „Gorzów w różowych okularach”, ale przede wszystkim chciałaby wydać kolejne dwa tomy powieści oraz zorganizować indywidualną wystawę swoich prac na płótnie z cyklu „Zwierciadło Duszy”.
 
 
Daniel Adamski
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski
 
Anna_Ksiażka_Fot_D_Adamski_14

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją