Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Marek Konarski and Folk(s)

Autorski projekt Marka Konarskiego, gorzowskiego saksofonisty i wchowanka Małej Akademii Jazzu został stworzony stworzony z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przywiązanie do ojczyzny, chęć głębszego poznania polskiej muzyki ludowej, wiedza zdobyta na europejskich uczelniach oraz doświadczenie sceniczne zaowocowały tym unikatowym projektem, który stanowi niezwykłe połączenie jazzu, muzyki improwizowanej i polskiego folku.
 
Zapraszamy na koncert Marek Konarski and Folk(s) w piątek, 9 listopada, o godz. 19.30 do Jazz Clubu Pod Filarami, przy ul. Jagiełły 7. Zespół wystąpi w składzie: Marek Konarski - sax, Artur Tuźnik - piano, Mariusz Praśniewski - bass i Kuba Gudz - perkusja.
 
Pomysł na stworzenie zespołu powstał w Kopenhadze na jednym z największych festiwali jazzowych-Copenhagen Jazz Festival 2018 i został świetnie odebrany przez międzynarodową publiczność, pozytywnie zaskoczoną mieszanką jazzu i polskiej muzyki klasycznej oraz folkowej.
10270_Wroblewski_Konarski_fot_Adamski_20Pomysł na stworzenie tego zespołu powstał w Kopenhadze, miejscu zamieszkania lidera.
 
Do udziału w projekcie saksofonista zaprasza wybitnych polskich artystów od lat mieszkających poza granicami naszego kraju, którzy również studiowali na najlepszych europejskich uczelniach muzycznych. Każdy z artystów oprócz wykształcenia jazzowego wykazuje silne przywiązanie do polskiej muzyki klasycznej oraz ludowej.
 
 
Info. wg jazzfilary.pl
 
Fot. archiwum Marka Konarskiego, Daniel Adamski
 
 
 
plakat

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją