Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

KONRAD JUŚCIŃSKI - GDY RZECZY STAJĄ SIĘ MIEJSCEM

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Konrada Juścińskiegopt. Gdy rzeczy stają się miejscem, który odbędzie się w piątek, 31 sierpnia 2018 r., o godz. 18.00, przy ul. Pomorskiej 73​​. Wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do 9 października 2018 r.
 
- Interesują mnie kwestie związane z zagadnieniem pustki, zmiany, przejścia i atrofii. Zastanawiają mnie możliwości jakie wynikają z jednoczesnego trwania pomiędzy tym co jest, a tym czego nie ma. Przestrzeń, przejście, zanik, materia organiczna oraz ciało, to elementy jakie często używam w moich pracach. Ważnym aspektem jest dla mnie możliwość zauważenia drobnych fenomenów i wydobycie ich na światło. Dzięki temu mogą one na chwilę trwać w „miejscu bezpiecznym” bez jakiejkolwiek potrzeby zakotwiczenia na stałe w materii - Konrad Juściński.
Autor wystawy to artysta sztuk wizualnych urodzony w Gorzowie. Aktualnie mieszka i pracuje w Poznaniu. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie studiował i w 2002 roku otrzymał dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W latach 2003-2005 był asystentem profesora Jana Berdyszaka w pracowni Rzeźby i Otoczenia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się problemami przestrzeni, obiektu, obrazu oraz działa jako performer.
 
Jest adiunktem w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz nauczycielem w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Współpracuje także z Muzeum Narodowym w Poznaniu gdzie prowadzi warsztaty i wykłady o sztuce współczesnej. W swoich  pracach podejmuje refleksję nad takimi problemami jak: organiczność, miejsce bezpieczne, utopia, kontemplacja zmiany, wybór, przestrzenie nieoczywiste oraz inwersja.
 
Kurator: Zbigniew Sejwa
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją