Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Młodzi melomani wyruszą na Hawaje

Tam, gdzie hula taniec hula – to hasło przewodnie kolejnego spotkania w ramach Filharmonii Juniora. Zajęcia w Filharmonii Gorzowskiej już 21 i 22 maja.
 
Filharmonia Juniora to cykl spotkań eukacyjno-muzycznych organizowanych przez Filharmonię Gorzowską dla dzieci w wieku przedszkolnym, mający poprzez zabawę i ćwiczenia rytmiczne rozwijać twórcze i muzyczne zdolności dzieci. 
 
Każdego miesiąca przez dwa dni dzieci zapraszane są w muzyczną wyprawę w różne zakątki świata. Były już m.in. na Dzikim Zachodzie, w Afryce, czy z wizytą w wiosce Indian. Każde spotkanie to okazja do poznania muzyki danego regionu, również w szerszym kontekście.
„Tam, gdzie hula taniec hula” – to hasło kolejnych dwóch spotkań w maju. Zabrzmią na nich kompozycje typowe dla tej części świata, a dzieci będą mogły poznać nowy instrument muzyczny – ukulele.
 
Zajęcia prowadzi Katarzyna Chorążyczewska, zaś towarzyszą jej zawsze muzycy Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Zajęcia poświęcone Hawajom odbędą się 21 i 22 maja o godz. 17.00 w Filharmonii Gorzowskiej. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 95 73 92 748. Bilety na zajęcia kosztują 20 zł.
 
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej
 
Fot. archiwum filharmonii
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją