Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Premiera filmu animowanego pt. Z Korsakiem przez las

7 marca 2018 r. w Izbie pamięci Włodzimierza Korsaka w Kłodawie odbyła się premiera filmu animowanego pt. „Z Korsakiem przez las”, którego twórcami są uczennice z Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie pod opieką liderki Małgorzaty Miszczak.

Film można zobaczyć na portalu YT tutaj.
 
Gospodarze wydarzenia, pracownicy Nadleśnictwa Kłodawa, Nadleśniczy Tomasz Kalembkiewicz, zastępca Nadleśniczego Tadeusz Szyszko oraz Katarzyna Grześkowiak, starszy referent do spraw edukacji leśnej dołożyli wszelkich starań, by dzień premiery filmu uczniów stał się dla nich niezapomniany. I taki był za sprawą atmosfery, która zapanowała tego dnia w Korsakówce.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Helena Skonieczka - wnuczka Włodzimierza Korsaka, Eugeniusz Dobaczewski - wnuk Włodzimierza Korsaka, Jan Majewski - Przewodniczący Gorzowskiego Oddziału SITLiD (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa), Władysław Chrostowski - specjalista z zakresu ochrony zabytków, były wojewódzki konserwator zabytków, Zofia Nowakowska - założycielka Klubu Pioniera Miasta Gorzowa, przyjaciółka i osoba szeroko promująca pamięć o Włodzimierzu Korsaku, Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., z działu historii i regionu, Janusz Hwozdyk, dyrektor ZSO nr 3 w Gorzowie.
 
dzieci
 
Nie mogło zabraknąć najważniejszych w tym dniu, uczniów szkół podstawowych z Gorzowa i Kłodawy, czyli widowni dziecięcej, do której kierowany jest film o Korsaku. To oni byli pierwszymi, którzy wypowiadali się na temat filmu zaraz po jego projekcji, zakończonej gromkimi brawami. Oliwia z klasy 4 c SP 17 podkreśliła, „że film jest bardzo fajny i że warto go pokazać innym dzieciom. Przybliża postać Korsaka, pokazuje jakim człowiekiem był  na co dzień, co robił w swoim życiu i czym się pasjonował…”, Amelia z tej samej klasy powiedziała: „przygody pana Korsaka, które są pokazane w filmie są bardzo ciekawe i pouczające, bo można z nim zwiedzać las i wiele się od niego nauczyć. I dobrze, że uczniowie zrobili taki film, bo przyda się innym, by dowiedzieli się jak bardzo ciekawe było życie pana Korsaka…”
 
dzieci
 
WystawaTakże pozostali goście byli pod wrażeniem obrazu filmowego, który zrealizowała młodzież z Trójki. Podkreślali jak ważne jest to, że powstał film, który przybliża postać wielkiego miłośnika przyrody, jakim był Włodzimierz Korsak właśnie młodym pokoleniom, które będą odwiedzać Korsakówkę. Wnukowie obecni na premierze nie kryli swojego uznania dla twórców filmu, doceniając ogrom pracy, zaangażowania i serce włożone w jego realizację.   
 
Jak podkreśliła Monika Kowalska z Muzeum Lubuskiego, inicjatywa ta z pewnością przyczyni się do lepszego poznania i popularyzacji wiedzy na temat postaci Włodzimierza Korsaka – pisarza, artysty, przyrodnika, podróżnika, pioniera ochrony przyrody i pioniera miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
 
W trakcie spotkania można było usłyszeć ciekawe opowieści oraz anegdoty związane z postacią Korsaka, które zaprezentowali jego najbliżsi. Ostatnim punktem wydarzenia było oglądanie wystawy poświęconej życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka, człowieka który całe swoje życie poświęcił polskiej przyrodzie.
 
Film można zobaczyć na portalu YT tutaj.
 
 
Małgorzata Miszczak
liderka Filmoteki Szkolnej
ZSO nr 3, ul. Warszawska 18
 
​Fot. archiwum ZSO nr 3
 
 
dzieci
Premiera
wystawa
Korsak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją