Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
Gorzowskie „Motyle” rozdane
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
Gorzowski Tydzień Seniora
FESTIWAL MW
teatr xxxv
ROBIMY_TO_MOS
ZIT
krol_gof_2018
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Gorzów, miasto na siedmiu wzgórzach: prawda czy mit?

To pierwsza taka konferencja naukowa w Gorzowie. Wykład wygłosi trzech profesorów. Niezwykle ciekawy temat interesujący chyba wszystkich mieszkańców Gorzowa: „Gorzów, miasto na siedmiu wzgórzach: prawda czy mit?” Podczas konferencji zmierzymy się z tematem położenia Gorzowa.

Konferencja przyczyni się do poszerzenia i upowszechniania wiedzy geograficznej i historycznej o Gorzowie wśród mieszkańców naszego miasta. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
 
Zapraszamy w czwartek 22 lutego, o godz. 17.00 do Archiwum Państwowego, które mieści się przy ul. Ignacego Mościckiego 7. Zapraszamy do zgłaszania udziału w konferencji tutaj na FB oraz telefonicznie: 957835321 lub na e-mail.​
Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki. Patronat nad konferencją objęła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa. Patronami medialnymi konferencji są: TVP3 Gorzów, Radio Gorzów, Gazeta Lubuska i portal "Gorzów Wczoraj". Mecenasem konferencji jest Jacek Wiernicki - "Metalplast".
 
zaproszenie
 
Podczas konferencji prelekcje wygłoszą:

- prof. dr hab. Ryszard Borówka, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi US: "Szkic geomorfologiczny regionu gorzowskiego",
- dr hab. prof. nadzw. AJP Dariusz A. Rymar, Archiwum Państwowe w Gorzowie: "Gorzów – miasto na siedmiu wzgórzach w wybranych publikacjach",
- dr hab. prof. US Radosław Skrycki, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US: "Przyrostek 'Berg' w toponimach Nowej Marchii w świetle źródeł kartograficznych",
- mgr Alicja Laszuk, prezes Stowarzyszenia „GEO Gorzów”: "Najwyższe formy ukształtowania terenu w granicach administracyjnych Gorzowa Wielkopolskiego".

Konferencji towarzyszyć będą: wystawa fotograficzna o geografii i przyrodzie Gorzowa autorstwa sześciorga gorzowskich fotografów oraz program muzyczny w wykonaniu Grzegorza Klickiego i Patrycji Dopierały.

 
​Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim
 
Fot. Tomasz Chwalisz

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją