Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Teatr zaprasza na wydarzenia

Teatr im. J. Osterwy zaprasza na spektakl pt. „TYGRYS TAŃCZY DLA SZU-HIN” 9 grudnia o godz. 16.00, na spektakl pt. „BRAT NASZEGO BOGA” 8 grudnia o godz. 20.00 i na „CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOHANNO?” 14 grudnia o godz. 10.30 w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.
 
„TYGRYS TAŃCZY DLA SZU-HIN” odbędzie się 9 grudnia, w sobotę, o godz. 16.00. Cena biletów N:25 zł, U: 22 zł, S: 19 zł. Czas trwania: 90 min z przerwą.
 
Twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.
Brat...„BRAT NASZEGO BOGA” - inicjatywy aktorskie odbędzie się 8 grudnia, w piątek, o godz. 20.00.
 
„Brat naszego Boga” to historia życia i drogi duchowej św. Brata Alberta Chmielowskiego. Akcja spektaklu opartego na dramacie Karola Wojtyły przenosi widzów do pracowni artystycznej Adama Chmielowskiego (Mikołaj Kwiatkowski), który właśnie pracuje nad swoim najnowszych obrazem. Niespodziewanie odwiedza go tajemniczy Rewolucjonista (Dominik Jakubczak), który stara się przekonać wrażliwego malarza do buntu i społecznej przemiany. Chmielowski czuje w sobie wewnętrzny głos, który mówi mu, że pomóc jednemu człowiekowi, to jak pomóc całemu światu. Pewnego dnia, na jednej z ulic miasta, Adam spotyka biedną rodzinę, która koczuje tam od dłuższego czasu…
 
Opracowanie: Hanna Kaup. Scena Kameralna w Teatrze im. J. Osterwy. Cena biletów N:25 zł, U: 22 zł, S: 19 zł.
 
W Teatrze im. Juliusza Osterwy trwają ostatnie przygotowania do spektaklu, który powstaje specjalnie dla seniorów i docelowo zostanie zaprezentowany mieszkańcom czterech domów opieki społecznej. „Czy umiesz gwizdać, Johanno?” napisał Ulf Stark, jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów, który z właściwym sobie humorem oraz świeżością porusza tematy trudne i ważne. Reżyserką spektaklu jest Beata Chorążykiewicz, muzykę stworzył Marek Zalewski, a kostiumy i scenografię zaprojektowała Natalia Kołodziej.
 
„CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOHANNO?”
plakat
„Czy umiesz gwizdać, Johanno?” jest opowieścią o przyjaźni i relacji pomiędzy przedstawicielami dwóch pokoleń, o tym co jest cenne i ważne w życiu, a także trudne do oswojenia i jednocześnie nieuniknione. Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju…dziadka. Uffe postanawia pomóc koledze i zabiera go do domu opieki społecznej, gdzie pierwszą osobą, którą spotykają chłopcy jest starszy pan o imieniu Nils. W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.
 
W spektaklu, obok Michała Anioła, wystąpi dwóch chłopców, uczniów szkoły podstawowej – Wiktor Grzegory i Franciszek Nędza (odtwórcy tytułowej roli Małego Księcia w spektaklu Cezarego Domagały). Spektakl powstaje w ramach projektu „Młodzież kulturalnie dla seniorów”, który otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany w czterech domach opieki społecznej na terenie województwa lubuskiego:
 
- 12 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Tursku
- 13 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie
- 14 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie
- 15 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim
 
 
Ewa Kunicka
Dzial Promocji i Obsługi Widzów
 
​Fot. Ewa Kunicka

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją