Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
FESTIWAL MW
teatr xxxv
sniadanie
ROBIMY_TO_MOS
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
ZIT
krol_gof_2018
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Półfinał XVIII Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza do udziału w międzywojewódzkim XVIII Konkursie Recytatorskim o Laur Haliny Poświatowskiej. Półfinał odbędzie się 21 listopada 2017 r. (wtorek), o godz. 10.00, w klubie kultury Jedynka MCK, przy ul. Chrobrego 9.
 
Konkurs organizowany jest w pięćdziesiątą rocznicę śmierci tej wielkiej postaci literackiej i przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych. Instytucje delegujące typują do dwóch osób w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować recytacje poezji Haliny Poświatowskiej o czasie interpretacji do dwóch minut. Ocenie podlegać będzie stopień trudności tekstu, interpretacja, intonacja, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne (inscenizacje są niewskazane i nie będą podlegać ocenie).​
 
PoświatowskaZgłoszenia konkursowe należy przesłać listownie lub mailowo w terminie do 16 listopada 2017 r. do Miejskiego Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., e-mail. Dodatkowe informacje pod numerem 95 722 65 27 (klub Jedynka).
 
Finał konkursu odbędzie się w Świebodzinie 2 grudnia o godz. 11.00. Nagroda główna to dwudniowa wycieczka do Warszawy, zwiedzanie muzeów i udział w programie Radia Wnet i w kabarecie Pod Egidą. Oprócz nagród organizatorów przewidziano nagrody wojewodów lubuskiego i wielkopolskiego. Nagrodą specjalną jest pióro od Prezydenta Rzeczypospolitej dla laureata konkursu.
 
Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolski Klub Poetów przy ZG ZLP. Patronaty honorowe nad całą imprezą roztaczają wojewodowie lubuski i wielkopolski, a patronat medialny TVP3 Gorzów i Poradnik Bibliotekarza.
 
PoświatowskaDotychczas konkursy poświęcone były następującym postaciom polskiej kultury i literatury: Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, Władysławowi Broniewskiemu, Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, Tadeuszowi Gajcemu, Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, Janowi Lechoniowi, Stanisławowi Wyspiańskiemu, Zbigniewowi Herbertowi, Juliuszowi Słowackiemu, Janowi Kasprowiczowi, Jerzemu Liebertowi, Zygmuntowi Krasińskiemu, Kornelowi Makuszyńskiemu, Zdzisławowi Stroińskiemu, Stefanowi Żeromskiemu i ks. Janowi Twardowskiemu. Teraz pora na Halinę Poświatowską, a także innych, wielkich klasyków.
 
Zapraszamy do osiemnastej edycji.
 
Regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania w załączniku.
 
 
Klub Jedynka MCK
​Fot. archiwum s1.zetaboards.com

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki