Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Koncert w teatrze dla katedry

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. dwa miesiące po wybuchu pożaru w zabytkowej wieży kościoła organizuje koncert poświęcony darczyńcom gorzowskiej katedry. 1 września o godz. 19.00 zapraszamy gorzowian na Scenę Letnią do wspólnej zabawy przy polskich i włoskich przebojach w wykonaniu gorzowskich aktorów. Gościem specjalnym programu będzie Władysław Grzywna.

Gorzowska Katedra jest uznawana za symbol naszego miasta i zarazem najcenniejszy zabytek. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1297 r., natomiast część wieży, w której wybuchł pożar powstała w XVII w. W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było około kilkudziesięciu zastępów Straży Pożarnej z woj. lubuskiego i ościennych regionów.

Koncertem na Scenie Letniej chcemy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz katedry. Zarówno służbom mundurowym, którzy z narażeniem życia walczyli z żywiołem, jak i tym, którzy wsparli bądź mają zamiar wesprzeć finansowo inicjatywę odbudowy zniszczonej podczas pożaru katedry.
 
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 
Magdalena Chlebicka
Dział Promocji i Obsługi Widzów
Teatr im. Juliusza Osterwy
 
​Fot. materiały organizatora

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją