Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Tanecznie i aktorsko dookoła świata

W najbliższy poniedziałek tj.  21 sierpnia, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczną się warsztaty kulturalne dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych – zajęcia są bezpłatne.  
 
Od godziny 11.00 do 12.45 będziemy uczyć się tańców charakterystycznych dla różnych regionów świata. W poniedziałek poznamy tańce w kręgu z Ziemi Lubuskiej. We wtorek przeniesiemy się na greckie wyspy i zatańczymy zorbę. W środę czeka na nas Afryka. W czwartek będziemy tańczyć z chustą przy dźwiękach azjatyckich. W piątek towarzyszyć nam będą gorące rytmy latynoamerykańskie: zatańczymy sambę i czaczę.
 
plakatO godzinie 13.15 rozpoczniemy warsztaty teatralne. Podczas warsztatów Anna Łaniewska z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie opowie o tajnikach zawodu aktora. Wykonamy ćwiczenia aktorskie i odkryjemy na nowo sztuki z różnych stron świata. Podróż dookoła globu zaczniemy od Balladyny. We wtorek przeniesiemy się do teatru włoskiego. W środę poznamy sztukę afrykańską, w czwartek teatr cieni, a w piątek charakterystyczne motywy latynoamerykańskie.
 
Wszystkie zajęcia zaczynamy w sali 110 na pierwszym piętrze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jeśli pogoda dopisze zajęcia ruchowe będziemy kontynuować w sąsiadującym Parku Wiosny Ludów. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i wygodne obuwie.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy harmonogram znajduje się w załączniku.
 
Warsztaty zostały sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego 2017. 
 
 
Butik Kreatywny Umbrelka Sp. z o.o. 
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki