Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Kobieta z wydm, Normal Echo, Better Person

W sobotę 19 sierpnia 2017, o godz. 21.00 zapraszamy na trzy koncerty z cyklu „Scena na Scenie” w Amfiteatrze MCK. Wystąpi gorzowska grupa Kobieta z wydm oraz Normal Echo i Better Person.​ Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MCK (godz. 8:30 - 15:30), przy ul. Drzymały 26 oraz przed koncertem w kasie Amfiteatru.
 
Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie - napisał o twórczości Kobiety z wydm Szczepan Twardoch​.
LaudaHistoria powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji Króla. Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły uszkodzeniem sprzętu. Zespół zmuszony był nagrać całość jeszcze raz, prawie od początku. Kolejnej realizacji towarzyszyło już podskórne napięcie, które przełożyło się na ostateczne brzmienie „Bentala“. Problemy produkcyjne towarzyszyły płycie zresztą do momentu oddania do tłoczni, z kolei relacje w zespole nigdy były lepsze. Sami o  sobie:  „ …muzyka podszyta dziwnym niepokojem. Mroczna i mułem pokryta, ale ze światłem na ramieniu ”.
 
plakatNormal Echo to solowy projekt Dawida Szczęsnego, kojarzonego od wielu lat z eksperymentalną elektroniką, między innymi z duetem Niwea. Od wczesnych lat dwutysięcznych realizuje swoje projekty pod skrzydłami takich wytwórni jak Porter Records, Monotype, Supralinear by Mille Plateaux. Album „Private Behaviour“ (2014) nieoczekiwanie eksponuje wpływy „Nowej fali”. Surowe, mechaniczne podkłady świetnie korespondują z wykrzyczanymi, bezpośrednimi tekstami.
 
Better Person to wrażliwiec, pracujący w duchu DIY, indywidualista. Adam Byczkowski, występujący jako Better Person, zakotwiczył w Berlinie i wydał płytę, na której kiczowaty pop lat 80., potraktowany zupełnie poważnie, staje się językiem opowiadania o miłości, bliskości i utrapieniach.
 
O sobie:  „… spodobał mi się pomysł użycia tylko jednego instrumentu na całym albumie. To ograniczenie okazało się bardzo inspirujące. Jeśli chodzi o aranżację i produkcję, zależało mi na tym, żeby piosenki miały to 'tanie' brzmienie ścieżki dźwiękowej ze starego programu telewizyjnego lub z niezależnych nagrań pop z lat 80”. Eks Kyst, Coldair, Pictorial Candi , Enchanted Hunters, Small Things… żeby wymienić choć niektóre aktywności i wcielenia.
 
Wrześniowe koncerty Scena na scenie
 
W związku z dużą przychylnością publiczności cykl "Scena na scenie" został przedłużony o dwa wrześniowe wydarzenia.
 
W sobotę 1 września wystąpi grupa SORRY BOYS. Początek koncertu o godz. 20:30, a bilety są w cenie 20 zł.
W sobotę 22 września wystąpi gorzowska grupa ŻÓŁTE KALENDARZE oraz Orzeł i Reszka. Początek koncertu o godz. 20:30, bilety 15 zł.
 
Zespół SORRY BOYS powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.
 
W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, cyt.: To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do FRYDERYKA 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów. Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach - szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku Sorry Boys wystąpił na scenie głównej festiwalu Open’er oraz biorą udział w koncertach Męskiego Grania.
 
 
​Info wg mckgorzow.pl
 
Na zdjęciach gra duet Lauda w ramach cyklu Scena na scenie w Amfiteatrze MCK z 2016 r. Fot. Daniel Adamski.
 
Lauda
Lauda
Lauda

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją