Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Mali Gorzowiacy zdobyli II miejsce na międzynarodowym konkursie Belgrad Award

ZTL "Mali Gorzowiacy" rozpoczynają wakacje! Grupy taneczne wróciły z wakacyjnych wojaży przywożąc kolejne doświadczenia i sukcesy. 
 
Wielkim osiągnięciem było zdobycie II miejsca na międzynarodowym konkursie Belgrad Award. International FIDAF Folk Dance and Music Festival ''BELGRADE AWARD 2017'' odbył się w stolicy Serbii, na początku lipca tego roku.  Uczestnikami tych międzynarodowych zmagań było 15 zespołów z całego świata, w tym reprezentacje z Argentyny, Bułgarii, Czarnogóry, Grecji, Indii, Litwy, Macedonii, Polski, Puerto Rico, Rosji, Rumunii, Serbii.
nagrodyNajstarsza grupa wytańczyła drugą statuetkę, przed nimi był tylko narodowy zespół bułgarski Pirin. To wielkie osiągnięcie i podkreślenie wysokiego poziomu zespołu "Mali Gorzowiacy". 
 
W tym samych czasie młodsza kadra reprezentacyjna zespołu uczestniczyła w International Dance Festival Neuehagen 2017 "Dance with Friends", który miał miejsce się w Niemczech w dniach 2-10.07. To był bardzo intensywny czas dla jego uczestników. Mnóstwo działań, spotkań i koncertów, które odbywały się równie przy okazji międzynarodowych targów ogrodniczych IGA w Berlinie.
 
Najmłodsi "Mali Gorzowiacy" wrócili właśnie z Danii, gdzie z sukcesem wytańczyli swoje pierwsze samodzielne koncerty. 
 
malcy
 
Po miesięcznej przerwie grupa MGO zespołu wyjeżdża do Bułgarii na 44 International Folklore Festival City Of Burgas, a we wrześniu dziecięca grupa zmagać się będzie w Grecjii na ’’Neos Marmaras Cup 2017’’. 
 
 
Maria Szupiluk
Fot. archiwum ZTL Mali Gorzowiacy
 
zespoły

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją