Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
muzeum
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

„Razem dla Katedry” – Bajm

W sobotni wieczór w gorzowskim amfiteatrze zagrał i zaśpiewał zespół Bajm. To już drugi koncert z cyklu „Razem dla Katedry”.  Wcześniej prezydent Jacek Wójcicki nagrodził uczestników „Projektu 760”.
 

- Dziękuję że jesteście, że dołożyliście swoją cegiełkę do odbudowy katedry. Cześć z Was jest w amfiteatrze już drugi dzień. Bardzo Wam dziękuję! – powiedział prezydent Gorzowa.
 
plytaJeszcze przed występem Bajmu i Beaty Kozidrak na scenie pojawili się uczestnicy „Projektu 760”. W związku z jubileuszem 760-lecia uzyskania przez Gorzów praw miejskich powstał album CD zawierający 16 utworów, do których teksty i melodię tworzyli gorzowscy uczniowie szkół podstawowych. Muzykę skomponowało trio: Magda Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, którzy na co dzień tworzą zespół Żółte Kalendarze.
 
Realizatorem projektu było Miejskie Centrum Kultury. Płyta miała być zaprezentowana podczas Dni Gorzowa.
 
Wszystkich nagrań z płyty można posłuchać na YouTube tutaj, a cały album jest dostępny na Bandcampie, gdzie można go darmowo pobrać ze strony tutaj (wystarczy kliknąć w link Buy Now i wpisać "0"). Fanpage Projektu 760 na Facebooku znajduje się tutaj. Więcej o całym projekcie oraz wiele zdjęć z sesji nagraniowych można zobaczyć tutaj.
 
 
- Gram tutaj dla was, ponieważ musimy zebrać pieniądze na odbudowę waszej cudownej katedry - mówiła przed występem Beata Kozidrak. Zapowiedziała też: - Gdy ją już odbudujecie, to też do was przyjadę
 
Galerię zdjęć z koncertu i promocji płyty można oglągać tutaj.

Dochody ze sprzedanych biletów na koncerty „Razem dla Katedry” zostaną przekazane na konto Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, na które wpływają pieniądze na remont zniszczonej w pożarze świątyni.
 

Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji UM
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją