Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
Sniadanie
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

The Steepwater Band z USA

Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. W sobotę 20 maja do Jazz Clubu Pod Filarami przyjeżdża amerykańska grupa The Steepwater Band. Początek koncertu o godz. 19.30.  Bilety: 50 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 30 bez rezerwacji, 10 zł szkolny studencki. Rezerwacji biletów i stolików można dokonać pisząc na adres email.
 
Zespół powstał w Chicago w 1998 roku jako trio. Nazwa pochodzi od statku towarowego zobaczonego przez wokalistę i gitarzystę Jeffa Massey’a w porcie nad jeziorem Michigan. Skład zespołu tworzą Jeff Massey - gitara i wokal, Eric Saylors - gitara, Tod Bowers - bas, Joe Winters - perkusja.
Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.
 
W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany “Brother to the Snake”. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.
 
Koncertują w całych Stanach i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov’t Mule oraz Lynyrd Skynyrd.
 

Jazz Club Pod Filarami
www.jazzfilary.pl
Fot. steepwater.com

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją