Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaKulturaPremiera u Osterwy
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Premiera u Osterwy

20 maja o godz. 19.00 w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie odbędzie się premiera spektaklu "Stopklatka". Sztuka młodej dramaturżki Maliny Prześlugi, która pokazuje, jak jeden moment, jedna decyzja może wszystko w życiu zmienić.
 
ZegarekSpektakl "Stopklatka" będzie grany w ramach XV Miejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej „Obudź się” sfinansowanej z budżetu miasta Gorzowa Wlkp.
 
Wojtek był dobrze zapowiadającym się uczniem. Chodził do ciekawej szkoły. Miał mnóstwo przyjaciół. Jednak jego życie zaskakująco zatrzymało się w jednej fatalnej chwili… Unieruchomiony w skorupie własnego ciała stał się osobą uzależnioną od obecności i opieki innych. Niespodziewana sytuacja zmusza nastolatka do przewartościowania dotychczasowego życia, gdzie na odmiennych warunkach trzeba ponownie ułożyć relacje z najbliższą rodziną, rówieśnikami, a nawet Bogiem. Nie ma łatwych odpowiedzi i rozwiązań, są za to trudne pytania, które prowadzą do kolejnych prób zdefiniowania życia na nowo.
Malina Prześluga, młoda i utalentowana dramotopisarka, nagradzana wielokrotnie za swoja pracę. Dramat "Stopklatka" otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.​
 
Reżyserii spektaklu podjęła się Alina Moś-Kerger, która w naszym teatrze wyreżyserowała "Onego", sztukę, która zakwalifikowana została do finału 20 Ogólnopolskiego Festiwalu na Wystawianie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz do 7. edycji Teatr Polska i  "Rewolucję balonową". Kostiumy i scenografia: Natalia Kołodziej, muzyka: Marek Zalewski, ruch sceniczny: Bartosz Bandura.
 

Ewa Kunicka
​Teatr im. Juliusza Osterwy​
 
logo 760

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją