Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaKulturaWeekend w teatrze
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Weekend w teatrze

W niedzielę 19 marca o godz. 16.00 Teatr im. J. Osterwy zaprasza dzieci na interaktywny  spektakl „Gniewko i Lubinka”.
 
Bajka przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. Humorystyczna opowieść o sile przyjaźni, poznawaniu świata oraz odkrywaniu uczuć i emocji. Przyjaciele Gniewko i Lubinka od dawna się przyjaźnią i lubią się razem bawić. Nie wiedzą jeszcze, jaki kształt ma Smutek, a jak smakuje Radość i czy Strach ma naprawdę wielkie oczy? Pewnego dnia postanawiają wyruszyć w podróż w poszukiwaniu tajemniczego Szczęścia, chociaż nie mają pojęcia, jak ono wygląda. A Wy, drodzy Mali Widzowie, potrafilibyście rozpoznać Szczęście, gdybyście je spotkali na swojej drodze?…
 
18 marca o godz. 18.00  teatralny wieczór poświęcony pamięci ks. Witolda Andrzejewskiego „Z sekretarzyka Szefa”. W programie m.in. spektakl  „Apokalipsa” w wykonaniu gorzowskich aktorów: Artura Nełkowskiego, Jana Mierzyńskiego, Mikołaja Kwiatkowskiego.

Spektakl powstał na podstawie Apokalipsy św. Jana.  Jest to misterium, w którym występuje troje aktorów – pierwszy wciela się w postać Świętego Jana, drugi to posłaniec Abaddon, stojący na strażnicy zła, trzeci zaś wciela się w postać Mnicha, który – rozpoczynając spektakl – dokonuje rytuału okadzania Kościoła. W ten sposób przygotowuje widzów do misterium, które będzie wymagało refleksji nad własną wiarą.

 
Ewa Kunicka
Dział promocji i obsługi widzów
Teatr im. J. Osterwy
 
​Fot. Ewa Kunicka​
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją