Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Dzieci i czarownice

Namalowałam trzy czarownice koło studni i latające bociany. Bardzo dobrze mi się malowało i chyba zostanę plastyczką – mówiła 8-letnia Zuzanna Kądziołka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie podczas finału miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.
 
Finał konkursu odbył się 15 września 2016 r. w galerii „Na Mansardzie” , mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10. – Jestem osobą ciekawską – żartuje. – I kiedy sprowadziłam się do Gorzowa, bardzo chciałam poznać historię regionu. Ale ciężko było znaleźć artykuły na ten temat. Potem poznałam dwie panie regionalistki Dorotę Dąbrowską z WOM-u i Krystynę Kamińską, a one mi przybliżyły historię miasta. Wtedy wpadałam na trzy pomysły. Pierwszy, ten o konkursie plastycznym, udało się zrealizować. Marzy mi się jeszcze wystawienie legend i wydanie publikacji…
 
Na konkurs, który odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa, nadesłano ponad 60 prac. Jury nagrodziło czterech autorów: Mateusza Nowaka ze Szkoły Podstawowej nr 4, Lidię Magdę z Szkoły Podstawowej nr 5, Juliana Domańskiego ze  Szkoły  Podstawowej nr 10 i Zuzannę Kądziołkę ze Szkoły Podstawowej nr 15.  Przyznano też 20 wyróżnień.
 
Wystawę w galerii „Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 8 października 2016 roku.
 
Hanna Ciepiela
Biblioteka Pedagogiczna WOM
fot. Monika Markowska

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją