Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Nie żyje Jolanta Fedak

Nie żyje Jolanta Fedak. Była minister pracy zmarła po długiej walce z chorobą.
 
Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i bliskim złożyli przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski i prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Złota rączka czeka na wezwania

Rusza kolejna edycja programu „Złota rączka dla seniora”, który polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych, domowych naprawach.
 
Miasto na ten cel przeznaczyło 70 tys. zł.  Bezpłatną pomocą zajmie się, trzeci rok z rzędu, fundacja „Pozytywka”.
czytaj dalej

Zmarła Eleonora Sikora

W pierwszy dzień tego roku dotarła do nas smutna informacja. Zmarła dr Eleonora Sikora.
 
Msza św. w intencji zmarłej zostanie odprawiona 5 stycznia 2021 r. o godz. 16.30 (modlitwa za zmarłą rozpocznie się o godz. 16.15) w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego ul. Chodkiewicza 20 w Gorzowie Wielkopolskim. Pogrzeb odbędzie się w Jej rodzinnych stronach w okolicach zachodniopomorskiego Sławna.
czytaj dalej

Gorzów w 2020 roku

Przypomnijmy sobie najważniejsze miejskie wydarzenia w 2020 roku.
czytaj dalej

Karetka, która jest podziękowaniem

- Moim, a pewnie i wszystkich mieszkańców naszego miasta życzeniem na Nowy Rok byłoby, aby ta karetka tylko odwoziła do domów zdrowych, wyleczonych pacjentów – powiedział w czwartek podczas uroczystego przekazania gorzowskiemu szpitalowi karetki ratunkowej prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 
czytaj dalej

Będą nowe miejsca dla przedszkolaków

Zarząd województwa lubuskiego przeznaczył ponad 800 tysięcy złotych na stworzenie nowych pięćdziesięciu miejsc przedszkolnych. Umowę w tej sprawie w przedostatni dzień 2020 roku podpisali wicemarszałek Łukasz Porycki z prezydentem miasta Jackiem Wójcickim i zastępcą prezydenta Małgorzatą Domagałą.
 
Dofinansowanie zostało przyznane na sfinansowanie projektu „Przedszkolaki na Górczynie”, przygotowanego przez Urząd Miasta. Jego celem jest zwiększenie w ciągu roku liczby dzieci objętych edukacją przedszkolną poprzez utworzenie dwóch oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim nr 20 na terenie Szkoły Podstawowej nr 20. 
czytaj dalej

Zmarł Tadeusz Stodolniak

Zmarł Tadeusz Stodolniak. Kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i wszystkim bliskim tak bardzo zasłużonego dla naszego miasta i regionu Pioniera Gorzowa złożyli przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski i prezydent Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Zapraszamy specjalistów od inwestycji

Jeden z największych wydziałów Urzędu Miasta, planujący i realizujący najważniejsze inwestycje w mieście, poszukuje ludzi z pasją, odpowiednim wykształceniem.
 
Wydział Inwestycji ogłosił dwa nabory na stanowisko ds. planowania i realizacji inwestycji. 
czytaj dalej

Miejska oświata w 2020 roku

W 2020 roku dla poprawy warunków nauczania przeprowadzono wiele prac remontowych o łącznej wartości ok. 2,2 mln zł. Największe z nich to remont tarasu zewnętrznego przy Przedszkolu Miejskim nr 23, wymiana podłóg w przedszkolnych salach zabaw i gabinetach szkolnych, remonty łazienek i gabinetów lekcyjnych, naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania oraz remont biblioteki szkolnej w Zespole Szkół nr 14.
 
W 2020 roku miejskie jednostki oświatowe rozpoczęły realizację 22 zadań inwestycyjnych, w tym trzy w ramach budżetu obywatelskiego. Największe z nich to realizowana za ponad 1,5 mln zł przez Zespół Szkół Gastronomicznych adaptacja budynku po Liceum Plastycznym na potrzeby Technikum ZS12 oraz zakup za ponad 1 mln zł pierwszego wyposażenia do nowego budynku przez Szkołę Podstawową nr 20.
czytaj dalej

Sprzedaż miejskich nieruchomości

Pomimo epidemii sprzedaż nieruchomości w 2020 r. odbywała się regularnie i z dużym skutkiem. W drodze przetargów i rokowań sprzedano dziewięć działek przeznaczonych pod działalność usługową o łącznej powierzchni prawie 14 ha za łączną cenę bliską 14 mln zł.
 
W tym pięciu działek w rejonie ulicy Dobrej - uzbrojonych przez Miasto w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na warunkach nakazujących zabudowę terenu w terminie czterech lat – czego skutkiem będzie tworzenie w najbliższym czasie wielu nowych miejsc pracy.
czytaj dalej