Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Wkrótce decyzje o wysokości podatku

Od 16 stycznia do 28 lutego pracownicy Urzędu Miasta będą roznosić decyzje ustalające wysokość podatku od nieruchomości oraz rolnego w 2021 r.
 
Prosimy, aby kontakt z pracownikami roznoszącymi decyzje był ograniczony do odbioru wydrukowanej informacji. Wszelkie wątpliwości co do treści decyzji będą wyjaśniane telefonicznie (95 7355 503 lub 622) lub mailowo (wpo@um.gorzow.pl).
czytaj dalej

Nie żyje biskup Adam Dyczkowski

W niedzielę rano, w wieku 88 lat, zmarł Adam Dyczkowski, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Powodem były powikłania po covid-19.
 
Podczas sesji Rady Miasta w 2008 roku, gdy mu nadawano tytuł honorowego obywatela naszego miasta, powiedział: - Gorzów jest dla mnie najważniejszy z całej diecezji. Tu się zaczynała jej organizacja, tu spoczywa biskup Wilhelm Pluta, tu przeżyłem najradośniejsze chwile życia, goszcząc Jana Pawła II. Z Gorzowem nie rozdzieli mnie nawet śmierć. Będę przecież pochowany w katedrze – dodał, co wywołało owację.
czytaj dalej

Duże wsparcie z LRPO dla Gorzowa

Po Gorzowie będą jeździć elektryczne autobusy, Szkoła Podstawowa nr 1 zostanie gruntownie zmodernizowana, rozpocznie się budowa centrum przesiadkowego, a Miejskie Centrum Kultury będzie mieć siedzibę w dawnej Przemysłówce.
 
Członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński podczas pobytu w piątek w naszym mieście potwierdził, iż te projekty zostaną dofinansowane z funduszy unijnych, z Regionalnego programu Operacyjnego – lubuskie 2020.
czytaj dalej

Zmarł Jerzy Szymankiewicz

Po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Szymankiewicz. Wyrazy żalu i najgłębszego współczucia rodzinie i bliskim złożyli prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.
 
- Odeszła osoba oddana pracy dla Gorzowa i zawsze życzliwa ludziom – powiedział prezydent Wójcicki.
czytaj dalej

Nowe oddziały przedszkolne

W czwartek (7 stycznia) otwarto dwa nowe oddziały przedszkolne, które powstały w Szkole Podstawowej nr 20 na Górczynie. 50-cioro trzylatków z listy rezerwowej od najbliższego poniedziałku rozpocznie w nich edukację przedszkolną.
 
- To właśnie Górczyn jest osiedlem, gdzie miejsca w przedszkolach są na wagę złota. Zależało nam na tym, by właśnie w tym rejonie powstały te dwa nowe oddziały – podkreśliła dyrektor Wydziału Edukacji UM Renata Pliżga.
czytaj dalej

2020 rok w liczbach

Zuzanna i Szymon to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2020 roku w Gorzowie. W Urzędzie Stanu Cywilnego sporządzono 1339 aktów urodzeń.
 
Zawarto 293 małżeństwa, w tym 23 małżeństwa za granicą. 57 par odwołało lub nie dotarło w wyznaczonym dniu na ceremonię zawarcia związku małżeńskiego. 75 parom wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
 
Zarejestrowano także 190 wzmianek o rozwodzie. W 2020 roku 11 gorzowianek świętowało setną rocznicę urodzin.
czytaj dalej

Ferie online

Rozpoczęły się ferie zimowe. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię oferta atrakcji skupia się głównie wokół wydarzeń organizowanych online. Miejskie instytucje przygotowały propozycje ciekawych zajęć, aby wypełnić ten trudny czas. Zapraszamy do zapoznania się z pomysłami na spędzenie tegorocznych ferii zimowych.
czytaj dalej

Hala, na którą Gorzów zasługuje

Budowa hali sportowo – widowiskowej może ruszać. Ostatnie, choć najważniejsze dokumenty, zostały podpisane w poniedziałek.
 
W tym tygodniu plac budowy zostanie przekazany wykonawcy. Hala powinna być gotowa za 24 miesiące. 
 
czytaj dalej

Stefania nadal utula gorzowskie maluchy

Do 1 225 maluchów, urodzonych w gorzowskim szpitalu w 2020 roku, trafiła miejska przytulanka Stefania. To efekt współpracy zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala i Miasta, która będzie kontynuowana w bieżącym roku. Stefanie otrzymało już pięcioro noworocznych dzieci.
 
Od 1 stycznia ubiegłego roku Stefanie otrzymywały wszystkie dzieci, które na świat przyszły w gorzowskiej lecznicy. To wspólna inicjatywa szpitala i władz Gorzowa. Do wręczanych od ponad dwóch lat certyfikatów urodzin.
czytaj dalej

Listy przydziału lokali komunalnych na rok 2021

Zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/365/2016 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z 29 czerwca 2016 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy z późniejszymi zmianami, Prezydent Miasta przedstawia listy osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy na najem socjalny i na czas nieoznaczony na rok 2021.
 
Na listach przydziału umieszczone zostały 293 rodziny.
czytaj dalej