Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
pocztowka slider
baner_gorzow_sniadanie_lipiec
jazda_2019_plakat_ok
Footsteps-slider
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
Edukacja ekologiczna
DUNAL_sl2
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Kolejny etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego

W środę (17 lipca) zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. Wykonawca, korzystając z okresu wakacji, przystąpi do prac na odcinku od ulicy Kukuczki do Czarnieckiego - odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu kołowego.
 
Otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Czarnieckiego – Kazimierza Wielkiego.
czytaj dalej

50 mln na BHP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje przeznaczyć 50 mln zł na wsparcie przedsiębiorstw, które chcą poprawić warunki bezpieczeństwa w pracy.
 
Ruszył kolejny konkurs na dofinansowanie tego typu działań. Wnioski można składać od 15 lipca do 16 sierpnia 2019 r. 
czytaj dalej

Tratwa „Pielgrzym” w Gorzowie

Gorzów znalazł się na trasie spływu tratwą z Krakowa do Kołobrzegu, który rozpoczął się 18 maja br. i zakończy w ostatnich dniach lipca. W poniedziałek ekspedycja z naszego miasta wypłynęła w stronę Kostrzyna nad Odrą.
 
Rok 2019 został ogłoszony rokiem Ligi Morskiej i Rzecznej. Z tej okazji 18 maja z Krakowa wyruszył spływ tratwą „Pielgrzym”. Załoga ma zamiar przeprawić się Bugiem, Narwią, Wisłą, Notecią i Odrą do Szczecina, a dalej przez Zalew Szczeciński i Morze Bałtyckie do Kołobrzegu. Ponadto żeglarze świętują 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
 
czytaj dalej

Fashion w polsko-niemieckim wydaniu

Berlińscy przedsiębiorcy z branży modowej i tekstylnej spotkali się z polskimi przedsiębiorcami w ramach warsztatów połączonych z wizytami studyjnymi. To element zacieśniania transgranicznej współpracy w obszarze sektora tekstylnego, który ma na celu budowanie biznesowych relacji.
czytaj dalej

Zmarł Mieczysław Świątek

W czwartek, 11 lipca 2019 r., w wieku 88 lat zmarł Mieczysław Świątek – lwowianin, uhonorowany odznaką honorową Miasta Gorzowa za wybitne zasługi dla rozwoju Miasta.
 
Odznaczony złotym i srebrnym medalem dla Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Zasłużony członek Towarzystwa Miłośników Lwowa, uhonorowany złotą odznaką za swoją działalność. Wieloletni chórzysta chóru katedralnego „ Aderamus Te”, członek zespołu wokalnego „Cansona” i chóru Towarzystwa Miłośników Lwowa. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
 
czytaj dalej

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców

18 lipca w Gorzowie odbędzie się spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na opracowanie innowacyjnych produktów i usług”.  
 
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które odbędą się 17 lipca 2019 r. w Zielonej Górze oraz 18 lipca 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim.
czytaj dalej

Zapraszamy do schronu

Od najbliższego wtorku, w każdy wtorek w lipcu i w sierpniu, od godziny 12 do 14 będzie możliwość zwiedzania znalezionego pod „Kwadratem” schronu.
 
Swoją wizytę w schronie trzeba wcześniej zgłosić telefonicznie (95 720 2911) w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury.
czytaj dalej

BIG JUMP 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!

 
W całej Europie dziesiątki tysięcy ludzi będą wchodzić do rzek i jezior 14 lipca, w niedzielę, o godz. 15.00, aby zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę. To wyraźny sygnał do polityków, że obywatelom zależy na czystych i żyjących rzekach. Trzeba robić więcej, by je chronić i przywracać naturze – z korzyścią dla ludzi i przyrody. Klub Gaja, Koalicja Ratujmy Rzeki, i kolektyw Siostry Rzeki zapraszają każdego, komu leży na sercu los naszych rzek i jezior do włączenia się w europejską akcję BIG JUMP.
 
„W tym roku wchodzimy do wody z przesłaniem zaprzestania niszczenia polskich rzek pod pozorem zapobiegania klęskom powodzi czy wysychania naszego kraju. Nie można w czasie zmiany klimatu korzystać z betonowych rozwiązań pogłębiających skutki gwałtownych opadów czy katastrofalnej suszy. Ochrona rzek przed dewastacją staje się naszym patriotycznym i obywatelskim obowiązkiem”– mówi Jacek Bożek z Klubu Gaja, koordynatora Big Jump w Polsce.
 
czytaj dalej

Gdy zobaczysz dzika w mieście...

Pierwotnie dzik był typowym gatunkiem dużych kompleksów leśnych. Obszar ich występowania zmieniał się wielokrotnie, w zależności od zmian klimatycznych i czynników antropogenicznych, z których bezsprzecznie najważniejszym jest intensyfikacja rolnictwa. W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost populacji dzików i coraz częstsze migracje poza ich naturalne środowisko są zjawiskiem powszechnym.
 
Dziki dobrze czują się w mieście, gdyż znajdują tu pokarm i praktycznie nikt i nic im nie zagraża. W mieście nie muszą martwić się o pożywienie, gdyż jest go pod dostatkiem w niezabezpieczonych śmietnikach oraz ogródkach przydomowych, ogrodach działkowych i na polach uprawnych.
 
Od kilku lat dziki są problemem również w naszym mieście, ponieważ niszczą uprawy, trawniki, wywracają śmietniki i rozrzucają śmieci po okolicy. Ponadto zwierzęta te stanowią zagrożenie dla użytkowników dróg i mogą być nosicielami chorób. Niewątpliwie z uwagi na znaczne rozmiary wzbudzają poczucie zagrożenia.
 
Wiele osób boi się dzików, mimo że dzik nie jest agresywny, dopóki się go nie sprowokuje. To zwierzę raczej płochliwe, ale szybko przyzwyczaja się do obecności ludzi, zwłaszcza jeśli jest dokarmiane i często spotyka człowieka na swojej drodze.
czytaj dalej

Konkurs z zakresu pomocy społecznej

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, polegającego na prowadzeniu środowiskowego domu samopomocy typu A i B dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
 
Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju zadnia, wysokości środków przeznaczonych na jego realizację, trybu i sposobu składania ofert znajdują się w załączeniu.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 301