Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Reneta Gorzowska - masło
Przestudiujmy Miasto
Spotkania z OFF Teatrem
Kult Ciała
Slajdowisko MultiKulti
COVERY ETC. - RADOSŁAW CZARKOWSKI
OEES_2019_Gorzow_2_baner_1180x380px
dziejesie.art
PabloPavo
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rozstrzygnięcie naboru ofert na realizację zadania publicznego związanego z rozwojem ROD

Prezydent Miasta rozstrzygnął nabór ofert na realizację zadania publicznego związanego z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych.
 
Na realizację zadania przyznano środki finansowe w wysokości 40 tysięcy złotych.
czytaj dalej

Darmowe bilety na podróż po Europie dla 18-latków

Komisja Europejska rozpoczęła kolejny nabór zgłoszeń do inicjatywy DiscoverEU -skierowanej do 18-letnich Europejczyków, w ramach której mogą ubiegać się o darmowy bilet na nawet 30 dniową podróż po Europie w 2020 roku.
 
Do udziału w DiscoverEU mogą zgłaszać się obywatele krajów członkowskich UE urodzeni w 2001 roku.
czytaj dalej

Zmiany na skrzyżowaniu Kostrzyńskiej z Dobrą i Warzywną

W środę (13. listopada) wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej planuje zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dobra – Warzywna – Kostrzyńska. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu sygnalizacji świetlnej, która wahadłowo kierowała ruchem na skrzyżowaniu.
 
Ruch będzie się odbywał w oparciu o ustawione znaki pionowe i przepisy ogólne ruchu drogowego. Pierwszeństwo przejazdu będzie dla jazdy na wprost ulicą Kostrzyńską, natomiast wloty z Dobrej i Warzywnej będą podporządkowane. 
czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości

Złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, uroczysta msza za Ojczyznę, wspólne odśpiewanie hymnu Polski, wojskowy piknik oraz bieg w imię wolnej i niepodległej - tak Gorzów Wielkopolski świętował 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
czytaj dalej

Zmiany na ul. Śląskiej

We wtorek (12 listopada) wykonawca przebudowy ul. Śląskiej (na odcinku od ulicy Budowlanych do Towarowej) rozpocznie frezowanie nawierzchni jezdni.
 
Następnego dnia (środa, 13 listopada) wykonawca zawęzi jezdnię, czego konsekwencją będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, z kierunkiem od ulicy Budowlanych do Towarowej.
czytaj dalej

Drogowcy na ul. Kosynierów Gdyńskich

Od wtorku (12 listopada) planowane są utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kosynierów Gdyńskich, związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawca zapowiedział realizację budowy kanalizacji wraz z wpustami na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich od wjazdu do PWiK do skrzyżowania z ulicami Słowiańska - Roosevelta.
 
Prace będą realizowane w dwóch etapach, zamykając podczas wykonania każdego z nich połowę jezdni, z zachowaniem dojazdu do posesji.
czytaj dalej

Wielki sukces Gorzowa – nasz festiwal taneczny najlepszy

Dyrektor artystyczny odbywającego się w Gorzowie Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Folk Harbor” Maria Szupiluk przekazała w piątek wiceprezydent Małgorzacie Domagale certyfikat, jaki nasze miasto otrzymało od Międzynarodowego Związku Festiwali Tanecznych FIDAF za organizację najlepszego festiwalu na świecie w 2018 roku.
czytaj dalej

Masz Kartę Seniora? Zapraszamy do filharmonii

Od wtorku (12 listopada) od godz. 10.00 w sali obsługi Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (stanowiska 11 i 12), posiadacze Karty Seniora będą mogli odebrać darmowe bilety na koncert finałowy XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. S. Bacha. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada (piątek) o godz.19.00.
czytaj dalej

ZCG MG-6 planuje Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, osiem gniazd pojemników półpodziemnych i gniazdo pojemników podziemnych w Gorzowie oraz po jednym PSZOK-u i estetyczne obudowy dla gniazd pojemników ustawionych w przestrzeni publicznej w ościennych gminach – to główne założenia projektu, w ramach którego Związek Celowy Gmin MG-6 wnioskuje o ponad 4,4, mln złotych unijnej dotacji.
czytaj dalej

Wartości od najmłodszych lat...

Rosną nam prawdziwi patrioci. W galowych strojach, uroczyście i odświętnie, mali gorzowianie, podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 7 im. Bajkowy Świat, świętowali w piątek z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.
 
A do udziału w wojewódzkich obchodach, które zaplanowano 11 listopada, zaprasza Lubuszan wojewoda lubuski Władysław Dajczak i prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 329