Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
rowerowa stolica polski.png
slider_BO
gorzow_multikulti_16.09.2019
slider_hakaton
etzt_slider-ok
Edukacja ekologiczna
ORONSKO_mos-krowa
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez najbliższe dni czeka nas mnóstwo wydarzeń i form aktywności, zarówno pieszo i na rowerze –  w Gorzowie tak bogatego programu jeszcze nie było.
czytaj dalej

We built this city! Budujemy miasto

Trochę z przymrużeniem oka, na wesoło, aby nieco ograniczyć narastające zniecierpliwienie przedłużającymi się remontami w Gorzowie - po to powstał nowy spot promujący miasto.
 
A także, by w czasie gdy jego centrum i główne szlaki komunikacyjnie oraz turystyczne są w budowie, to właśnie z modernizacji uczynić główny atut Gorzowa.
czytaj dalej

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych to główny cel kolejnych prac remontowych, które drogowcy wykonają na terenie Nowego Miasta. Zadania zostaną zrealizowane w ramach programu „Tuptuś”.   
czytaj dalej

Śniadanie z Radiem ZET w Gorzowie!

W najbliższy poniedziałek, 16 września śniadanie w Gorzowie będzie serwowało Radio ZET. Dziennikarze pojawią się na deptaku na torowisku przy ulicy Chrobrego, przy dawnym kinie Słońce już o godzinie 6.00, o poranku. Od godziny 7.30 rozpocznie się transmisja radiowa na żywo z Gorzowa i potrwa do 9.30, natomiast śniadanie w towarzystwie m.in. Kamila Nosela, będzie można zjeść do 12.00.
 
Radio Zet przyjeżdża do Gorzowa dzięki słuchaczce Marcie, która zadzwoniła do radia i zaprosiła dziennikarzy do naszego miasta. To element wrześniowej akcji promocyjnej Radia ZET, które odwiedza polskie miasta i serwuje pyszne śniadania, dzięki wsparciu  sponsora - firmie z branży spożywczej i wędliniarskiej.
czytaj dalej

Zapraszamy na Forum Gospodarcze

Już 26 września br. odbędzie się drugie Forum Gospodarcze Gorzowski Archipelag Rozwoju II. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału.
 
czytaj dalej

Złodziej studzienki zatrzymany

Dzisiaj w godzinach porannych w centrum miasta patrolujący strażnicy zainteresowali się mężczyzną, który za pomocą młotka próbował oddzielić żeliwną pokrywę od studzienki kanalizacyjnej.
 
Po dokonaniu ustaleń i rozpytaniu 50 - letniego mieszkańca Gorzowa, okazało się że studzienka pochodzi z kradzieży, a żeliwną pokrywę, chciał sprzedać na złom. Ujęty przez strażników mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce policjantom.
 
Kradzieże studzienek jak i kratek kanalizacji deszczowej stwarzają poważne zagrożenie dla mieszkańców. Niezabezpieczone miejsce po studzience czy kratce może mieć tragiczne konsekwencje.
czytaj dalej

Stopa bezrobocia jeszcze niższa

Liczba bezrobotnych w Gorzowie i w powiecie gorzowskim ciągle maleje; w sierpniu w Gorzowie stopa bezrobocia wynosiła 2,2 % (w lipcu 2,3 %), a w powiecie 3,6 % (miesiąc wcześniej 3,8 %).
 
W województwie lubuskim odsetek ludzi bez pracy zmniejszył się z 5,1 do 5 %.
czytaj dalej

Oświadczenie w sprawie budowy drogi DK 22

W dniu 11 września przedsiębiorstwo Budomex, wykonawca budowy drogi krajowej nr 22, przesłało do urzędu miasta oświadczenie w sprawie budowy drogi DK 22 i związanego z budową drogi usytuowania mobilnej wytwórni mas bitumicznych, którego treść publikujemy poniżej.
czytaj dalej

Remontowana nawierzchnia przy ul. Szczecińskiej gotowa

W piątek (13 września) od ul. Mosiężnej do węzła Gorzów Północ pojedziemy w obie strony. Prace związane z wykonaniem nawierzchni na tym odcinku ul. Szczecińskiej zostały zakończone.
czytaj dalej

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub planujesz założyć firmę, wpadnij do ZUS

Zapraszamy na „Tydzień Przedsiębiorcy”, który odbywać się będzie od 23. do 27. września br. w gorzowskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przy ul. Sikorskiego 42. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie”.
 
Tę edycję TP realizujemy we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, gdyż jesteśmy partnerem strategicznym kampanii: Pracuję legalnie. Nasze przedsięwzięcie promuje także kampanię ZUS: Masz wybór.
 
Podczas Tygodnia Przedsiębiorcy będziemy promować legalne formy zatrudniania pracowników oraz korzyści z tym związane.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 312