Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
FESTIWAL MW
teatr xxxv
sniadanie
ROBIMY_TO_MOS
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
ZIT
krol_gof_2018

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Amerykanie zainwestują w Gorzowie

Będzie kontynuowała tradycję ZWCh „Stilon” i produkowała najwyższej jakości włókno poliamidowe na świecie - nowa firma produkcyjna pojawiła się Gorzowie. To amerykańska spółka Universal Fibers. Jej zarząd zdecydował, że Gorzów to jedyne miasto w całej Europie, gdzie umieści swój zakład produkcyjny oraz główne centrum dystrybucyjne dla kontynentu.
 
- Dzięki tej inwestycji tradycja przemysłu włókienniczego w Gorzowie będzie kontynuowana – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

W piątek tylko do 14.30

W najbliższy piątek (19 października), ze względu na przygotowania do wyborów samorządowych, Urząd Miasta wraz z salą obsługi klienta będą otwarte dla interesantów do godziny 14.30.
 
Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

"Pełno spraw dla niepełnosprawnych"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne z cyklu „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się 24 października 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Gorzowie Wlkp.
czytaj dalej

Transgraniczna edukacja

W kwietniu 2018 Miasto Gorzów Wlkp. w partnerstwie z Centrum Kształcenia Gospodarczego Eisenhüttenstadt w Niemczech (QualifizierungsCENTRUM der Wirtschaft GmbH/Eisenhüttenstadt) rozpoczęło realizację projektu „Transgraniczna edukacja na rzecz branży gastronomicznej i spożywczej polsko-niemieckiego pogranicza”.
czytaj dalej

Konkursy dla fotografujących przyrodę

Urząd Miasta na prośby zainteresowanych wydłuża terminy przyjmowania prac w dwóch konkursach fotograficznych, których tematem jest gorzowska przyroda.
 
Prace na konkurs „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców” można wysyłać do połowy listopada, a w konkursie dla młodzieży pod nazwą „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku” do 10 listopada br.
czytaj dalej

Nowa siłownia pod chmurką

W Gorzowie powstało kolejne miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nowa siłownia pod chmurką mieści się na skwerze zieleni położonym pomiędzy budynkiem wielorodzinnym, a wałem przeciwpowodziowym Kanału Ulgi, przy ul. Kwiatowej. Teraz mieszkańcy mogą korzystać z wielu ciekawych urządzeń.
czytaj dalej

O „Czystym powietrzu"

W związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze informuje, iż w środę 17 października br. o godzinie 18.00 w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Teatralnej 25 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania z tego programu.
czytaj dalej

Planowane wyłączenie wody

PWiK. Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami inwestycyjnymi na sieci wodociągowej 18 października 2018 r., od godz. 8:00 do godz. 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Kłodawa, Os. Marzeń do budynków przy ulicach:

- Bursztynowej,
- Diamentowej,
- Malinowej,
- Rubinowej,
- Turkusowej od nr 8 do nr 24.
czytaj dalej

Zaproszenie na konkurs Fraktal

Wydział Edukacji Urzędu Miasta we współpracy z Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym, Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym oraz Zachodnią Izbą Przemysłowo Handlową zaprasza nauczycieli przedszkoli i szkół oraz uczniów szkół podstawowych na konferencję naukową inaugurującą Miejski Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy Fraktal. 
 
Wydarzenie będzie miało miejsce 26 października 2018 r. o godzinie 12.45 w sali konferencyjnej gorzowskiej elektrociepłowni (ul. Energetyków 6). Na konferencję zapraszamy dwóch nauczycieli z każdego przedszkola publicznego oraz pięciu uczniów szkół podstawowych z opiekunem.
czytaj dalej

Nagrody dla gorzowskich nauczycieli

69 gorzowskich pedagogów otrzymało w poniedziałek Nagrody Prezydenta Miasta za sumienną pracę na rzecz rozwoju młodego pokolenia gorzowian. W gorzowskim teatrze, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste spotkanie reprezentantów gorzowskiego grona pedagogicznego.
 
- Bardzo dziękuję Wam za wielokrotnie okazywany twórczy zapał i gratuluję autentycznego powołania. Trudno znaleźć słowa, które byłyby wystarczająco piękne, aby wyrazić uznanie dla Waszej pracy, poświęcenia, serca i miłości, które wkładacie w nauczanie dzieci i młodzieży – powiedział Jacek Wójcicki.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 246