Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zostaw 1 % w Gorzowie

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców do przekazania 1 % lokalnym podmiotom. Pozwoli to wesprzeć prowadzoną przez nie działalność na rzecz gorzowian w wielu obszarach, m.in. pomocowej, ochrony zdrowia, kultury, sportu czy nauki.
 
W Gorzowie uprawnionych do otrzymania 1 % za 2018 rok, według wykazu Narodowego Instytutu Wolności, jest 45 organizacji. Te, które mają status OPP, działają przede wszystkim w obszarze pomocy społecznej, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, wsparciu osób chorych i niepełnosprawnych oraz upowszechniania kultury i sportu.
 
Gorzowskie organizacje pożytku publicznego działają dla dobra wszystkich mieszkańców, stanowią nasz wspólny kapitał, w który warto inwestować. Codziennie możemy obserwować ich ciężką pracę. To one wspierają swoim oddaniem osoby potrzebujące, starsze, niepełnosprawne. Dbają o wychowanie gorzowskiej młodzieży, zachęcają ją do rozwijania swoich umiejętności i pasji. Uczą nas wszystkich, jak nie być obojętnym na drugiego człowieka i otaczającą nas rzeczywistość.
 
Zaangażowanie, pracę i obecność gorzowskich organizacji pozarządowych ze statusem pożytku publicznego możemy docenić, przekazując im 1 % podatku, do czego serdecznie zachęcamy.
 
Wydział Spraw Społecznych
 
Fot. Archiwum UM

Załączniki

Gorzów zakochany… w poezji

Ponad 250 osób bawiło się w czwartek w zorganizowanej po raz pierwszy miejskiej grze walentynkowej.
 
Zadaniem uczestników było odnalezienie jak największej liczby fragmentów wierszy gorzowskich poetów, które poprzedniej nocy pojawiły się na płytach chodnikowych w centrum miasta. 
czytaj dalej

Gorzów wśród „miast przyszłości”

Gorzów Wielkopolski zajął trzecie miejsce wśród miast średnich (liczących od 100 do 250 tys. mieszkańców) w kategorii „efektywność kosztowa” w rankingu "Polish Cities of the Future" - polskich miast przyszłości.
 
Zestawienie, w tej kategorii uwzględniające m.in. cenę wody, paliwa i gruntów, a także przeciętne wynagrodzenie brutto, zostało przygotowywane przez zespół analityczny magazynu fDi Intelligence, będącego sekcją grupy The Financial Times.
czytaj dalej

Udany obywatelski maraton

To był prawdziwy maraton! We wtorek przez ponad 150 minut urzędnicy przedyskutowali z mieszkańcami prawie 80 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2020.
 
Wylosowano kolejność spotkań dyskusyjnych w rejonach. 
 
czytaj dalej

Wkrótce Gala Zawodowców

27 lutego w Filharmonii Gorzowskiej odbędzie się Gala Zawodowców; wydarzenie podsumowujące realizację drugiej edycji projektu „Zawodowcy w Gorzowie”.
 
W programie przewidziano pokaz nowoczesnych technologii i usług, wręczenie nagród oraz pokaz umiejętności zawodowych uczestników projektu.
czytaj dalej

Zlikwidowano kolejne dzikie wysypisko śmieci

Współpraca mieszkańców z gorzowską Strażą Miejską przynosi wymierne efekty; usunięto kolejne dzikie wysypisko śmieci, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego 111. Strażnicy odnaleźli i ukarali „śmieciarza” wysokim mandatem.
 
Przy okazji okazało się, iż sprawca – właściciel warsztatu samochodowego, nie płaci za wywóz śmieci. Teraz o opłaty, w tym zaległe, od „przedsiębiorczego mechanika” zadba biuro Związku Celowego Gmin MG-6.
czytaj dalej

Planowane zmiany w rekrutacji do żłobków miejskich

Wydział Spraw Społecznych informuje o planowanej zmianie zasad naboru dzieci do żłóbków miejskich. Rekrutacja po raz pierwszy odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Zmianie ulegnie również jej termin – nabór będzie trwał od 15 do 30 kwietnia 2019.
 
Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym.
czytaj dalej

Zmarł Lech Kosiorowski

7 lutego 2019 roku w wieku 95 lat zmarł pułkownik Lech Kosiorowski, były komendant wojewódzki MO w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Pogrzeb odbędzie się 15 lutego o godz.12.30 na cmentarzu komunalnym w Gorzowie ( środkowa brama).
czytaj dalej

Nieznaczny wzrost liczby bezrobotnych

W styczniu liczba osób bez pracy nieznacznie zwiększyła się; stopa bezrobocia w Gorzowie Wielkopolskim wzrosła z 2,5 do 2,6 %, a w powiecie gorzowskim z 4,3 do 4,4 %.
 
To pierwsza zmiana od dłuższego czasu; stopa bezrobocia w naszym mieście przez całe drugie półrocze ubiegłego roku wynosiła 2,5 %.
czytaj dalej

Kwalifikacja kandydatów do służby wojskowej

650 gorzowian i 11 gorzowianek zostało wezwanych do tzw. kwalifikacji wojskowej, która określa zdolność danej osoby do czynnej służby wojskowej.
 
Łączna liczba gorzowian wezwanych do kwalifikacji wojskowej w 2019 roku jest o 60 większa niż w roku ubiegłym. Kwalifikacja rozpoczęła się w poniedziałek, potrwa do 19 marca.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 271