Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

WOŚP w Gorzowie 2019

Trzy sztaby, ponad 500 wolontariuszy i jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2019 roku zagra na gorzowskim „Kwadracie”. Zapraszamy w niedzielę, 13 stycznia. Szykujemy niespodzianki i atrakcje dla mieszkańców, by tego dnia otworzyli serca, ale przede wszystkim portfele.
 
W piątek (14 grudnia br.) w Urzędzie Miasta spotkali się członkowie sztabu organizacyjnego, przygotowujący się do wielkiego grania. Wśród osób, które wspierają organizacje finału w Gorzowie są przede wszystkim szefowie sztabów: Marta Ciećwierz, Paweł Anioł i Dawid Wachowiak. Wsparcia udzielają, jak co roku: Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Kultury i Sportu i Wydział Promocji UM oraz Piotr Wiśniewski, szef minisztabu w I LO oraz Sebastian Wierzbicki, organizator biegu.
czytaj dalej

Rusza kolejny etap modernizacji ul. Kostrzyńskiej

W najbliższą środę, 19 grudnia wprowadzony zostanie kolejny etap przebudowy ul. Kostrzyńskiej.  Wykonawca robót odda do użytku przebudowany już odcinek ulicy  od zjazdu do MZK (ul. Kostrzyńska nr 46) do skrzyżowania z ul. Dobrą. Zajmie zaś odcinek od ul. Tartacznej do Promiennej.
 
By zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców, odcinek od ul. Tartacznej do Promiennej, wykonawca prac będzie realizował w kilku podetapach z możliwością dojazdu do posesji i przedsiębiorstw, przy czym dojazd ten będzie udostępniony raz od centrum miasta, a innym razem od strony Wieprzyc (w zależności od prowadzonych robót). 
czytaj dalej

Przygotowania do Jarmarku na „Kwadracie”

Wielkimi krokami zbliża się czas tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gorzowie. W tym roku pierwszy raz świąteczne upominki można będzie kupić w pobliżu „Kwadratu”. Tam oferta handlowa będzie dostępna w 12 domkach drewnianych, a asortyment będzie bardzo różnorodny. Wsparcia dla organizacji jarmarku udzieliły spółki i miejskie stowarzyszenia. 
 
Jak co roku świąteczny jarmark wspierają partnerzy. Pomagają głównie finansowo i organizacyjnie. Nie inaczej jest  w tym roku. Gorzowski Rynek Hurtowy, główny organizator przedsięwzięcia, podczas przygotowań do Jarmarku Bożonarodzeniowego korzysta z pomocy:
 
czytaj dalej

Zmiana na stanowisku dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa

Lidia Matys będzie pełniła obowiązki dyrektora Wydziału Organizacyjnego w Urzędu Miasta Gorzowa. Zastąpi na stanowisku Wiesława Sawickiego. Zmiana nastąpi 17 grudnia br.
 
Lidia Matys dotychczas pełniła obowiązki zastępcy dyrektora Wydziału Organizacyjnego. Jest magistrem administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
czytaj dalej

Od 1 stycznia tańszy bilet MZK tylko z Kartą Mieszkańca

Od 1 stycznia 2019 r. każdy uczeń, który będzie chciał skorzystać z ulgi na przejazdy komunikacją miejską w Gorzowie, oprócz ważnego biletu miesięcznego, powinien mieć przy sobie również ważną Kartę Mieszkańca.
 
Od nowego roku ze zniżek na zakup biletów miesięcznych ulgowych w cenie 29,00 zł będą mogli korzystać mieszkańcy Gorzowa: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych, publicznych lub niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej, studenci szkół wyższych (nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia) na podstawie Gorzowskiej Karty Mieszkańca oraz legitymacji szkolnej lub legitymacji studenckiej.
czytaj dalej

Wyniki otwartego konkursu ofert

Prezydent Miasta ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu oświaty i wychowania na powierzenie realizacji zadania w zakresie dowożenia uprawnionych uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wlkp. do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego ul. Walczaka 1a celem realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w 2019 roku.
 
Konkurs wygrało: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gorzowie Wlkp., ul. Walczaka 1a, 66-400 Gorzów Wlkp.
czytaj dalej

Laureaci konkursów fotograficznych

Ogłoszone w tym roku przez Prezydenta Miasta konkursy fotograficzne zostały rozstrzygnięte. Spotkanie podsumowujące konkursy, podczas którego laureatom zostaną wręczone nagrody, a pozostałym uczestnikom upominki odbędzie się w piątek, 14 grudnia o godzinie 13.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa, przy ul. Sikorskiego 3-4.
 
W styczniu 2018 r. rozpoczął się konkurs dla młodzieży szkół średnich pt. „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku”, a w maju ogłoszony został konkurs skierowany do wszystkich gorzowian pt. „Parki gorzowskie widziane oczami mieszkańców”.
czytaj dalej

Nabór kandydatów do Gorzowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Ogłoszenie:
 
Na podstawie art.41e ust.1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 450 ze zm.) oraz § 2 uchwały Nr LIV/606/2013 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 28 sierpnia 2013 r. w sprawie uchwalenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Gorzowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, zmienionej uchwałą Nr XIII/121/2015 Rady Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 24 czerwca 2015 r. oraz uchwałą Nr XIX/232/2015 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 25 listopada 2015 r.
 
Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza nabór kandydatów na członków Gorzowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na III kadencję.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

Zawiadamiamy, że zgodnie z Wytycznymi Prezydenta, Szefa Obrony Cywilnej Miasta Gorzowa, do działania w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na rok 2018, w czwartek, 13 grudnia w godzinach od 12.00 do 12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.
 
Nadane zostaną następujące sygnały:
 
- ogłoszenie alarmu - modułowy dźwięk syreny, trwający 3 minuty,
- odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syreny, trwający 3 minuty.
czytaj dalej

Modernizacja estakady kolejowej

W piątek, 14 grudnia br. Wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac przy wiadukcie stalowym na wysokości skrzyżowania z ul. Garbary. Przejazd pod estakadą w tym miejscu zostanie całkowicie zamknięty do soboty.
 
W związku z powyższym dojazd od ul. Spichrzowej do ul. Nadbrzeżnej możliwy będzie wyłącznie pod wiaduktem na wysokości ul. Młyńskiej (nisza nr 38). Na ul. Nadbrzeżnej na odcinku od przejazdu pod wiaduktem od ul. Młyńskiej do ul. Garbary wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 260