Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Biegiem uczcili rocznicę biegu z Gorzowa na Monte Cassino

W sobotę, 18 maja br. odbył się bieg z okazji 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino i 25. rocznicy Biegu z Gorzowa tamże. To inicjatywa jednego z uczestników rocznicowego biegu sprzed ćwierćwiecza, wsparta przez radnych Grażynę Wojciechowską i Piotra Wilczewskiego oraz Urząd Miasta i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie. 
czytaj dalej

Alte Kameraden w Gorzowie

Marsz „Alte Kameraden” zabrzmiał po raz trzynasty. Kolejne Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych trwają w Gorzowie. Pierwszego dnia festiwalu osiem orkiestr z Polski, Czech, Austrii i Niemiec zaprezentowało się w programie koncertowym w gorzowskim amfiteatrze.
czytaj dalej

Rozmowa z rowerowym mistrzem z Gorzowa

Rocznie wygrywał około siedemdziesięciu wyścigów, zdobył pięćdziesiąt sześć zwycięstw w peletonie zawodowym, tytuł mistrza świata na szosie, mistrza świata na torze zawodowców, zwyciężył w Wyścigu Pokoju. – Dzięki rowerowi miałem swoje pięć minut w życiu – uważa Lech Piasecki, ambasador miasta w kampanii Gorzów #Stąd Jestem.
 
Jest Pan jedynym Polakiem, który wywalczył żółtą koszulkę największego wyścigu świata. Jak to jest być liderem przez lata?
 
Są takie wyścigi jak Giro Italia, w którym wygrałem kilka etapów. Do tej pory żaden Polak jeszcze tego nie dokonał. W tej chwili mamy znakomitych kolarzy - Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majkę, którzy z wielkimi sukcesami ścigają się w peletonie zawodowym. Byłem liderem Tour de France i przez dwa etapy wiozłem żółtą koszulkę. Michałowi Kwiatkowskiemu zabrakła kiedyś sekunda, żeby tę koszulkę zdobyć. Oczywiście trzymam kciuki, żeby któryś z Polaków powtórzył ten sukces i tę koszulkę ubrał. Koszulka lidera Tour de France jest ważnym elementem w karierze kolarza, do którego przy każdym wyścigu się powraca. Nie ukrywam też, że jest to bardzo przyjemne, iż mimo tylu lat, które upłynęły, wciąż pamiętają, że był taki Polak, który nosił tę koszulkę.
czytaj dalej

Utrudnienia związane z imprezami

W najbliższy weekend wystąpią utrudnienia w ruchu związane z organizowanymi imprezami w mieście. Odbędzie się przejazd rowerowy pn. „Coolturalna Masa Rowerowa”, Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych Alte Kameraden 2019 i święto ul. Teatralnej.​
 
 
Przejazd rowerowy – „Coolturalna Masa Rowerowa
 
W sobotę, 18. maja 2019 r. od godziny 16:00 do godz. 17:00 zorganizowany zostanie przejazd rowerowy pod nazwą „Coolturalna Masa Rowerowa” ulicami Gorzowa po następującej trasie:
czytaj dalej

Modernizacja estakady kolejowej – zmiany organizacji ruchu

W poniedziałek, 20. maja br. wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac związanych z budową kanalizacji deszczowej w ul. Nadbrzeżnej. Prace wymagać będą całkowitego zamknięcia odcinka ul. Nadbrzeżnej na wysokości budynku nr 17 (budynek centrum biurowego - Wildom).
 
W związku z powyższym dojazd od ul. Spichrzowej do ul. Nadbrzeżnej w kierunku Mostu Staromiejskiego możliwy będzie wyłącznie pod wiaduktem przed skrzyżowaniem z ul. Młyńską (nisza nr 38)
czytaj dalej

Romane Dyvesa

Wielkimi krokami zbliża się 31. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2019. Po dwóch ostatnich edycjach na nadwarciańskich błoniach, cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru.
 
Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się 8 czerwca o godzinie 20.00 na scenie wystąpi zespół The Gipsy Band z Francji, Russka Roma z Rosji, Trupa Modern z Rumunii, Teatr Romathan ze Słowacji, Dikanda z Polski oraz Błażej Król, Rafał Brzozowski i gospodarz festiwalu Cygański Teatr Muzyczny TERNO. Gościnnie z zespołem TERNO wystąpi Salwin Merstein-Siwak "Jimmy", który jest laureatem ostatniej edycji programu "Śpiewajmy razem", emitowanego na antenie telewizji POLSAT. Z kolei taniec cygański zaprezentuje tancerka z Japonii, Yoko Ishikawa.
czytaj dalej

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” w ZUS

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 roku o godzinie 10.00 w siedzibie oddziału przy ul. Sikorskiego 42 w sali konferencyjnej na III piętrze.
czytaj dalej

Nakręćmy się na rower!

Gorzów to jedno z 25 miast, które dołącza do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która ruszy we wrześniu. Do udziału w zabawie wystarczy darmowa mobilna aplikacja, która będzie monitorować kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.
 
Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Należy wybrać miasto/obszar, dla którego chce się rywalizować i wsiadać na rower. Zwycięskie miasto otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięzcy.
 
Celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach.
czytaj dalej

Ruszają obywatelskie spotkania

Jeśli chcesz mieć wpływ, na to co zmieni się w Twojej najbliższej okolicy – to musisz przyjść na spotkanie dyskusyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020! Pierwsze już w najbliższy wtorek, tj. 21 maja br. na Zamościu.
 
Jak będzie przebiegało spotkanie?
 
Na początku wnioskodawcy zaprezentują swoje projekty, a potem odbędzie się debata o potrzebach i rozwoju poszczególnych osiedli. W trakcie dyskusji będzie możliwe sieciowanie projektów, tj. łączenie. Jeśli uczestnicy spotkania będą zgodni, co powinno być zrealizowane w przyszłym roku, to do powszechnego, obowiązkowego głosowania we wrześniu br. mogą trafić tylko zsieciowane projekty, których łączna wartość nie przekroczy tzw. kwoty maksymalnej. Pozostałe pomysły wnioskodawcy mogą wycofać, tym samym zapewniając gwarancję zwycięstwa połączonemu pakietowi zadań.
czytaj dalej

Intensywne opady deszczu z burzami

Na dziś i jutro, 15 i 16 maja 2019 r. Biuro Prognoz Meteorologicznych, oddział w Poznaniu, zapowiada dla Gorzowa silny wiatr i burze. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wiatr w porywach może osiągać do 60 km / h.

Zjawiska mogą wystąpić od godziny 19.00 w środę, 15 maja, do godz. 19.00 w czwartek, 16 maja br.  
 
Prognozowana wielkość opadów od 15 mm do 30 mm, a lokalnie nawet do 35 mm. W dzień będą występowały burze z porywami wiatru do 60 km / h.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 288