Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Komputery dla Trzynastki

Wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała przekazała w czwartek przedstawicielom kolejnej szkoły nowoczesny sprzęt komputerowy. Tym razem nowe komputery stacjonarne, laptopy i kamery internetowe trafiły do Szkoły Podstawowej nr 13.
 
- Dzięki staraniom władz Gorzowa i wielkiemu wsparciu zarządu województwa lubuskiego, w ramach dwóch projektów, zakupiliśmy ponad 1100 sztuk różnego rodzaju sprzętu, który pomoże uczniom i nauczycielom w trudnych czasach pandemii, ale przyda się również w wolnej od pandemii przyszłości – powiedziała Domagała.
 
 
- Nasza baza informatyczna wzbogaciła się o 37 laptopów, 30 komputerów stacjonarnych, 10 tabletów graficznych i 9 kamer internetowych – powiedziała dyrektor „trzynastki” Jolanta Sikora. 
 
Ten sprzęt przyda nam się nie tylko do nauki na odległość, ale będzie służył naszej szkole w nowoczesnym procesie dydaktycznym, posłuży uczniom i nauczycielom – dodała.
 
 
Wcześniej zakupiony sprzęt przekazaliśmy do szkół zawodowych, teraz zaopatrujemy szkoły podstawowe i licea – poinformowała wiceprezydent.
 
 
 Do gorzowskich samorządowych szkół podstawowych oraz liceów Miasto zakupiło 443 laptopy, 70 kamer internetowych, 74 zestawy komputerów stacjonarnych, 15 monitorów interaktywnych, 30 tabletów graficznych i dwa wizualizery.
 
 
– Przy podziale sprzętu decydowała liczba uczniów w szkole. Uznaliśmy, że jest to najbardziej sprawiedliwe kryterium, ale to szkoły określały, jaki sprzęt jest im najbardziej potrzebny – wyjaśniła Magdalena Łabuza z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.
 
 
Projekt „On-linowa edukacja” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 - Oś. 8. Nowoczesna Edukacja, Działanie 8.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych, Poddziałanie 8.2.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych - ZIT Gorzów Wielkopolski.
 
Wartość tego projektu sięga 1,9 mln złotych, a dofinansowanie unijne przekroczyło 1,6 mln zł. Projektem objęto wszystkie samorządowe szkoły kształcenia ogólnego w Gorzowie. 
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją