Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Dzielimy się ciepłem

W środę, 20 stycznia br. Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa oraz Beata Kulczycka, dyrektorka Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie spotkały się z Wojciechem Dobrakiem, dyrektorem PGE Energia Ciepła oddział Elektrociepłownia w Gorzowie, by podziękować za wspieranie gorzowian programem „Podziel się ciepłem”.
 
To już kolejny rok, kiedy Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało pieniądze na dofinansowanie rachunków za ciepło dla najbardziej potrzebujących rodzin. W 2020 roku była to kwota 30 tysięcy złotych. 
 
- PGE Energia Ciepła jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć potrzebujących gorzowian. Szczególnie tych, którzy korzystają z ciepła systemowego dostarczanego przez nas w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Mam nadzieję, że dzięki naszej pomocy część rodzin wkroczyła z optymizmem w nowy rok – powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła podczas spotkania. 
 
„Dzielimy się ciepłem” to ogólnopolski program realizowany przez PGE Energia Ciepła w miejscowościach, w których spółka ma swoje aktywa. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie pieniądze przekazało najbardziej potrzebującym rodzinom. Zostały przeznaczone na uregulowanie rachunków za ciepło oraz ciepłą wodę użytkową.  
Pieniądze zostały już przekazane mieszkańcom, a po to, by podkreślić dobrą współpracę z gorzowskim samorządem, podczas spotkania, dyrektor Dobrak, na ręce władz miasta przekazał symboliczny czek.   
 
- To wsparcie bardzo się przydało naszym mieszkańcom. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest konkretnym finansowym wsparciem najbardziej potrzebujących, ale jest też gestem jedności, wspólnoty - co jest, w tych trudnych czasach ważne dla nas wszystkich – powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ds. społecznych.  
 
Program „Dzielimy się ciepłem” jest realizowany w miastach, gdzie PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m. in. w Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Krakowie.  
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik Prasowy 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją