Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Nowe przedszkole na osiedlu Europejskim

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, szczególnie dla tych, którzy mieszkają na osiedlu Europejskim w Gorzowie. We wrześniu otwarte zostanie nowe przedszkole, które przyjmie 100 dzieci. Jak wynika z wyliczeń, od tego momentu, znikną problemy braku miejsc w gorzowskich przedszkolach. 
 
W środę (13 stycznia) prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała podpisali list intencyjny z Remigiuszem i Kacprem Stein, przedsiębiorcami zajmującymi się budowaniem i prowadzeniem przedszkoli. Gorzowskie przedszkole będzie 12 przedszkolem prowadzonym przez tych przedsiębiorców. Co ważne, przedszkola te są przedszkolami publicznymi, i takie będzie też przedszkole na osiedlu Europejskim. 
 
 
- Już we wrześniu startujemy z nowym przedszkolem na osiedlu Europejskim. Myślę, że mieszkańcy nie mogli się doczekać tej dobrej wiadomości – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podczas podpisania listu intencyjnego. – Będzie to przedszkole należące do prywatnej spółki, ale będzie przedszkolem publicznym – dodał prezydent. 
 
- Pierwsze przedszkole publiczne prowadzone przez operatorów prywatnych założyliśmy w 2007 roku na terenie gminy Swarzędz – powiedział Remigiusz Stein. – Od tamtego czasu prowadzimy już 11 przedszkoli na terenie wielu wielkopolskich gmin. Gorzowskie przedszkole zacznie działać od pierwszego września tego roku. Będzie w bardzo dobrym standardzie i będzie też posiadało plac zabaw – dodał przedsiębiorca.
 
 
Gorzowskie przedszkole będzie miało powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych, będzie liczyło cztery oddziały przedszkolne. Od września tego roku przyjmie 100 dzieci. Przedszkole będzie spełniało wszelkie standardy i normy określone przepisami, w której koszt po stronie rodzica będzie taki jak w przedszkolach samorządowych. Do września przygotowane zostaną pomieszczenia przedszkola w budynku udostępnionym przez dewelopera budującego osiedle. Do tego czasu zostanie przeprowadzona również rekrutacja personelu oświatowego i administracyjnego oraz zostanie przeprowadzony nabór dzieci do przedszkola. 
 
- Obecnie mamy w mieście 29 przedszkoli, w tym trzy integracyjne i około cztery tysiące przedszkolaków. Przedszkole na osiedlu Europejskim będzie naszym trzydziestym przedszkolem – powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa. – Według naszych wyliczeń, po otwarciu tego przedszkola wszystkie potrzeby w zakresie opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym zostaną w Gorzowie spełnione – dodała.
 
 
Wiesław Ciepiela 
Rzecznik prasowy  
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją