Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Nowe miejsce do rozwoju przedsiębiorczości

W Gorzowie pod egidą Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Umowę na jego utworzenie, w obecności prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, podpisali w poniedziałek prezes GOT Justyna Kmietowicz i prezes GOTECH Mariusz Batura.
 
GOTECH wygrał przetarg i będzie wykonawcą prac budowlanych, związanych z powstaniem inkubatora. 
 
 
W miejscu dawnego biurowca Ursusa, który przez jakiś czas służył przedsiębiorcom, powstanie nowoczesna infrastruktura, która posłuży gorzowskim przedsiębiorcom zakładającym własną firmę, ale również tym, którzy już prowadzą działalność gospodarczą.
 
Nowoczesne pomieszczenia biurowe z pełną bazą IT, strefą kreatywną, zapleczem socjalnym, pozwolą na prowadzenie działalności w innowacyjnym środowisku, w dobrej cenie i lokalizacji.  Dodatkowym atutem będzie wsparcie doradcze i finansowe dla nowatorskich pomysłów. 
 
 
Pomysł powstał jesienią 2018 roku i jest wspólną inicjatywą władz Gorzowa, GOT oraz Inneko. Kamieniem milowym w rozwoju pomysłu było wniesienie przez miasto do spółki GOT nieruchomości przy ulicy Targowej 9. Zgodę na to, w czerwcu 2019 roku, wyraziła Rada Miasta. 
 
Realizacja projektu stała się możliwa dzięki wsparciu zarządu województwa lubuskiego, który bardzo dobrze ocenił projekt i zapewnił dofinansowanie inwestycji. Wartość projektu to ponad 11 milionów złotych, a dofinansowanie przekracza 7,6 mln zł.  Powierzchnia użytkowa budynku to 2 800 mkw.
 
„Stworzenie w Gorzowie Wielkopolskim inkubatora przedsiębiorczości – Think Tank – stanowiącego platformę wsparcia zawierająca zestaw proinnowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw” – bo tak nazywa się projekt na etapie realizacji – to inwestycja współfinansowana  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego –Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 1 „Gospodarka i Innowacje”, Działanie 1.2. „Rozwój przedsiębiorczości”. 
 
Wiesław Ciepiela
Rzecznik prasowy 
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją