Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Stypendia dla młodych talentów

340 nazwisk znalazło się na liście tegorocznych stypendystów programu Lubuskie Talenty. To kolejna edycja konkursu, w którym poszukiwano uczniów podstawówek i liceów uzdolnionych z przedmiotów ścisłych oraz języków obcych.
 
Wśród stypendystów znalazło się 43 mieszkańców Gorzowa; 21 uczy się w szkole podstawowej, a 22 uczęszcza do liceum ogólnokształcącego.
 
- Przyznaliśmy 140 stypendiów dla szkół podstawowych – o 40 więcej niż w ubiegłym roku oraz 200 stypendiów dla licealistów - też o 40 więcej. Wsparcie otrzyma też 213 nauczycieli, bo każdy musi mieć opiekuna dydaktycznego. Najlepsi posiadają aż 7 stypendystów pod opieką. Za każdego stypendystę nauczyciel otrzymuje 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy – poinformował wicemarszałek lubuski Łukasz Porycki.
 
- Poprzez program chcemy wyrównać szanse dzieci i młodzieży w województwie lubuskim po to, aby uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zdolności. Europejski Fundusz Społeczny kładzie nacisk, aby promować te przedmioty dydaktyczne, które mają przyszłość. Innym rodzajem wsparcia pozostaje wsparcie szkolnictwa zawodowego. Ten projekt za 170 mln realizujemy od 4 lat – dodał Porycki.
 
Stypendyści z podstawówek otrzymają po 600 zł przez 10 miesięcy, czyli 6 tys. zł. W ręce licealistów powędruje 800 zł przez 10 miesięcy, czyli 8 tys. zł. Przez ten cały czas uczniowie będą pod opieką nauczyciela.
 
„Lubuskie Talenty” są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
 
Lista stypendystów tutaj.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Grafika: UMWL

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją