Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Gorzów Blisko Świąt
Studium uwarunkowań
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Walczymy o puchar Rowerowej Stolicy Polski

Mija 14 dzień rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zaangażowanie gorzowian w walce o puchar nieustannie rośnie. Aktualnie znajdujemy się na czwartym miejscu w ogólnopolskim rankingu, przed nami na pierwszym miejscu Nowa Sól, na drugim Gniezno oraz Biała Podlaska na trzecim. Wiemy jednak, że mieszkańcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i o miejsca na podium walczyć będziemy do samego końca.
 
Wśród najlepszych kobiet, w Gorzowie na pierwszym miejscu podobnie jak w zeszłym tygodniu znajduje się pani Irena (1338 km), na drugim pani Mariola oraz pani Beata na trzecim. Na pierwsze miejsce, z drugiego w zeszłym tygodniu awansował pan Artur (1803 km), na drugie po spadku z pierwszego pan Mirosław oraz na trzecie pan Zbigniew.
 
Niezmiennie najwięcej punktów wykręcają dla nas rowerzyści niezrzeszeni w żadnej konkretnej grupie – jeżdżący w grupie ogólnej. W rywalizacji szkół na prowadzenie wysunął się Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika.
 
Między 7, a 14 września, 940 cyklistów przebyło dla naszego miasta blisko 91 754 km, z czego w samą niedzielę gorzowianie pokonali 20 715 km!
 
W najbliższy wtorek, 15 września zachęcamy do wzięcia udział w wydarzeniu „Kręć po medal z olimpijką!”, startujemy z parku Górczyńskiego o godz. 17.00. Przed nami, do pokonania trasa nad jezioro w Lipach i z powrotem do Gorzowa z wioślarką Olgą Michałkiewicz (tempo 18-20 km/h). Natomiast 16 września po raz kolejny będzie okazją do odebrania bidonów oraz kominów, znajdziecie nas na ścieżce wzdłuż Kłodawki w godzinach od 17.00 do 19.00.
 
Prognozy pogody na najbliższy tydzień są bardzo optymistyczne, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem gorzowianie pobiją swój rekord przejechanych kilometrów. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia.
 
Sandra Kwiatkowska
Wydział Sportu
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją