Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Trwa remont alejek w parku Kopernika

Niebawem w parku Kopernika będziemy spacerować nowymi alejami. Trwają tam obecnie prace remontowe, zostaną zamontowane nowe ławki i kosze na odpady. Przybędzie także zieleni – zostaną nasadzone byliny, krzewy, drzewa i pnącza.
Park Kopernika to miejsce chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i biegaczy, w którym spotkać można wiewiórki ochoczo skaczące po koronach drzew. Teraz w parku trwa remont ścieżek. Odnawiana jest aleja asfaltowa pomiędzy ul. Piłsudzkiego, a ul. Walczaka oraz główna aleja o nawierzchni mineralnej prowadząca do fontanny. Prace mają przyczynić się do polepszenia komfortu odwiedzających park.
 
W parku Kopernika planowane są także nasadzenia. Szata roślina zostanie wzbogacona o nowe byliny, krzewy, drzewa i pnącza. Dodatkowo zamontowane zostaną nowe ławki i kosze na odpady.
 
W parku znajduje się fontanna, jest także plac zabaw dla dzieci oraz miasteczko ruchu drogowego. Miejsce chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi. Wzdłuż tej części parku Kopernika rozciąga się ścieżka rowerowa.
 
Po drugiej stronie, na którą można przejść kładką położony jest skatepark rozbudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można w nim spotkać młodzież  jeżdżącą na rowerach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Skatepark podzielony jest na dwie sekcje - streetową oraz bowlową, która jest jedną z największych w Polsce.
 
Planowany termin zakończenia prac w parku Kopernika to koniec września 2020 r.
 
Remont parku Kopernika jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa II  Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.  
 
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Jan Wojtanowski
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją