Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu

Ponad tysiąc uczniów przystąpiło w Gorzowie do egzaminu ósmoklasisty, który odbywał się  16-18 czerwca.  Ósmoklasiści poznali już wyniki. Podobnie jak w roku ubiegłym, najlepsi wśród szkół publicznych okazali się uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 15.
 
Z języka polskiego gorzowscy ósmoklasiści wypadli dobrze - średni wynik wyniósł 62,93%, przy 56,44% dla całego województwa lubuskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 uzyskali blisko 70% z tego przedmiotu.
 
Średnia gorzowska z matematyki to 45,58%, przy ponad 60%, które uzyskali absolwenci podstawówki nr 15.
 
Zdecydowanym faworytem wśród języków obcych był egzamin z języka angielskiego, z którym zmierzyło się 937 uczniów, język niemiecki wybrało 55. Średnia z języka angielskiego w Gorzowie wyniosła 52,56%, natomiast z języka niemieckiego 47,85%. Uczniowie SP 15 z języka angielskiego otrzymali ponad 75%, natomiast z języka niemieckiego ponad 62%.
 
Łącznie w Gorzowie do egzaminu przystąpiło 1011 uczniów. Tegoroczny sprawdzian wiedzy ósmoklasistów odbył się z opóźnieniem w związku z trwającą pandemią. Egzamin z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego zdawano w formie pisemnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego - zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN.
 
Od wyników egzaminu ósmoklasisty zależy powodzenie w dostaniu się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia br.  13 -18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany musi potwierdzić wolę przyjęcia. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone 19 sierpnia.
 
Karolina Machnicka
Wydział Promocji i informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją